Czym dezynfekować rany

Mali podróżnicy w drodze. Jak poradzić sobie z dziećmi w podróży? Jak zapewnić im maksimum zabawy i dobre przeżycia? Jak dbać o ich bezpieczeństwo?
Awatar użytkownika
kasiunia
Posty: 64
Rejestracja: 23 maja 2019, 20:18

Czym dezynfekować rany

Post autor: kasiunia »

Podczas wakacji różnego rodzaju drobne urazy to niemalże codzienność.Dzieci co raz gdzieś się zadrą, przewrócą ... i trzeba temu zaradzić.Dlatego dobrze wiedzieć czym dezynfekować rany ,bo nie każdy środek do tego się nadaje.Warto tez mieć przygotowany zestaw wakacyjny ze środkami opatrunkowymi bo nasze dzieci są aż nadto żywe.
Awatar użytkownika
emisiaa
Posty: 15
Rejestracja: 23 lut 2020, 17:10

Re: Czym dezynfekować rany

Post autor: emisiaa »

zawsze mam ze sobą Octanisept, jak dla mnie najlepszy i nie szczypie jak woda utleniona czy salicylowy spirytus
Awatar użytkownika
EmmaScarborough64
Posty: 1
Rejestracja: 06 maja 2020, 14:48

Re: Czym dezynfekować rany

Post autor: EmmaScarborough64 »

ja również polecam octanisept. W mojej apteczce nie może go zabraknąć. Podobnie zresztą, jak żelu na siniaki. Polecam też wodę utlenioną.

pozdrawiam, Emma
mezoterapia skóry głowy Poznań
Awatar użytkownika
Tomiko
Posty: 2
Rejestracja: 07 maja 2020, 10:32

Re: Czym dezynfekować rany

Post autor: Tomiko »

A ja mam kiepskie doświadczenia z tym specyfikiem...

---
sylwesterwgorach.eu
Awatar użytkownika
uczek
Posty: 17
Rejestracja: 17 maja 2020, 14:10

Re: Czym dezynfekować rany

Post autor: uczek »

octanisept.
Awatar użytkownika
Eska
Posty: 14
Rejestracja: 01 maja 2020, 16:02

Re: Czym dezynfekować rany

Post autor: Eska »

Taos pisze: ↑29 maja 2020, 0:06 Octanisept ma podobno fatalny skład
Podobno? A to nie wiesz na pewno? To może lepiej nie rozpowiadać skoro się nie wie? Kupuje się go w aptece, więc skład jest bezpieczny. I na dodatek to jeden z lepszych jak nie najlepszy płyn do dezynfekcji ran dostępny w Polsce bez recepty
Awatar użytkownika
araska
Posty: 25
Rejestracja: 24 lis 2019, 20:46

Re: Czym dezynfekować rany

Post autor: araska »

pewnie, że Octenisept. O tym jego niby szkodliwym działaniu też widziałam wpisy ale nigdzie to nie jest potwierdzone, wręcz były dokładne badania nad tym lekiem które nie wykazały nic niepokojącego. Lek bardzo dobrze odkaża i zabezpiecza przed rozwojem zakażenia. Do tego jest polecany nawet dla noworodków.
Awatar użytkownika
Rekin
Posty: 1
Rejestracja: 01 wrz 2020, 13:41

Re: Czym dezynfekować rany

Post autor: Rekin »

A nie można wodą utlenioną, jak kiedyś?


---
Łukasz Wudyka
krzyś

Re: Czym dezynfekować rany

Post autor: krzyś »

Dziecku na pewno przyda się Octenisept,produkt,który szybko ,łatwo zdezynfekuje ranę,skaleczenie,zadrapanie.Warto wytłumaczyć dziecku,że powinno mieć go zawsze przy sobie,nigdy nie wiadomo,kiedy i gdzie dopadnie go zranienia
Preparat ten działa skutecznie na bakterie,wirusy i grzyby,na pewno przyda się na wszelkie wyjazdy i wyprawy.
Awatar użytkownika
Kuksaniec0
Posty: 128
Rejestracja: 18 maja 2020, 20:42
Lokalizacja: Wakacje
Kontakt:

Re: Czym dezynfekować rany

Post autor: Kuksaniec0 »

Na pewno warto także zerknąć na portal dla wycieczkowiczów. Tutaj można znaleźć wiele praktycznych informacji odnośnie podróżowania.
Wakacje z Przewodnikiem
Płaszczka

Re: Czym dezynfekować rany

Post autor: Płaszczka »

Kiedyś myślałam, że sposób na szybsze wygojenie ran nie istnieje, ale okazuje się, że wystarczy na nie stosować Octenisept. preparat odkaża i pomaga w gojeniu ran, dzięki czemu szybko się goją i nie trzeba martwić się o ewentualne zakażenie. Uważam, że powinien znaleźć się w każdej apteczce.
Przemysław

Re: Czym dezynfekować rany

Post autor: Przemysław »

Do dezynfekcji ran najlepiej używać produktów zawierających alkohol etylowy lub związki jodu. Bardzo skutecznie przeciwdziałają one zakażeniom. Na platformie ktomalek, zwłaszcza tutaj https://ktomalek.pl/srodki-do-dezynfekcji-ran/k-49/1 możecie poczytać więcej w tym temacie i sprawdzić możliwe lokalizacje zakupu tych produktów.
ODPOWIEDZ