Błonnik na zdrowie

Jeździsz po Polsce? Wiesz, dokąd się wybrać, żeby znaleźć coś godnego zobaczenia? Polecaj, dziel się doświadczeniem, opowiadaj!
Awatar użytkownika
iga
Posty: 32
Rejestracja: 26 cze 2019, 8:56

Błonnik na zdrowie

Post autor: iga »

Serdecznie witam. Jestem początkująca, jeśli chodzi o zdrowe odżywianie. Mam pytanko. Czy to prawda, że błonnik wspiera odchudzanie i inne procesy życiowe?
Awatar użytkownika
kwiat
Posty: 31
Rejestracja: 03 kwie 2019, 7:53

Re: Błonnik na zdrowie

Post autor: kwiat »

Właściwie mogłabym Ci tu wyłożyć, wszystko, co na ten temat wiem, ale jest to chyba zbędne, po prostu zostawię Ci link do miejsca, z którego czerpię wiedzę. Chodzi mi o portal https://opinie-konsumentow.pl/fibre-sel ... -skladzie/ . To właśnie na tej stronie i w tym artykule masz wszystko o roli błonnika napisane, w tym także napisano tam, dlaczego on jest taki ważny.
Awatar użytkownika
pawelPara
Posty: 5
Rejestracja: 03 wrz 2019, 16:50

Re: Błonnik na zdrowie

Post autor: pawelPara »

Wydaje mi się, że jakiś specjalista musi się tu wypowiedzieć. My niewiele tu zdziałamy.
Myślę, że można się wściekać tak naprawdę tylko na tych, których się kocha."
-E L James, 'Nowe oblicze Greya
Awatar użytkownika
marcika
Posty: 65
Rejestracja: 08 paź 2019, 10:36

Re: Błonnik na zdrowie

Post autor: marcika »

wiesz, każdy z nas potrzebuje odpowiednich produktów żeby wspomagać pracę swojego organizmu. Ja nie mogę np jeść kalorycznych posiłków bo o razu zaczynają się u mnie pojawiać wzdęcia :/ straszna dolegliwość którą na szczęście udaje mi się zniwelować przyjmując wyrób medyczny Intesta http://intesta.pl/
Awatar użytkownika
malinka81
Posty: 73
Rejestracja: 15 sie 2019, 14:29

Re: Błonnik na zdrowie

Post autor: malinka81 »

Tu nie wystarczy znaleźć jeden, czy dwa składniki, które są zdrowe i będą dobrze wpływać na wasz organizm. Tu według mnie trzeba przygotować odpowiedni, przemyślany plan na całe wasze odżywianie. Najlepiej będzie pewnie jak postawicie na pomoc odpowiedniego specjalisty - dietetyka. Dbając o swoje zdrowie, zdrowie swoich bliskich, warto zerknąć sobie na https://esklep.brandvital.eu/yuwell-8f-5w,3,311,2511 Znajdziecie tu aparaty tlenowe, słuchowe, sprzęt do rehabilitacji domowej.
Awatar użytkownika
AgaciaS
Posty: 5
Rejestracja: 18 gru 2019, 3:02

Re: Błonnik na zdrowie

Post autor: AgaciaS »

Powinieneś poszukać odpowiedzi gdzieś indziej. Tutaj raczej ciężko będzie Ci znaleźć rzetelną pomoc.

https://www.nzozrevita.pl/blog/smog-kardiolodzy-z-krakowa-ostrzegaja
Nawet najlepszym kowalom własnego losu przypadek ściele łoża.
Awatar użytkownika
afryka
Posty: 159
Rejestracja: 14 sty 2019, 20:46

Re: Błonnik na zdrowie

Post autor: afryka »

Zamień przede wszystkim białe pieczywo na coś zdrowszego jak na przykład takie wafle https://www.bee.pl/fiorentini-wafle-gry ... 15452.html Podany sklep posiada wiele produktów które są naturalne a więc zdrowe dla naszego organizmu. Jak najmniej ulepszaczy a jak najwięcej mało przetworzonych produktów i efekty przyjdą szybko.
Awatar użytkownika
Ada
Posty: 270
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:08

Re: Błonnik na zdrowie

Post autor: Ada »

A czy wiecie, że błonnik możecie sobie dostarczać również jedząc przekąski? Zamiast chipsów, wybierzcie jednak śliwki wędzone, takie jak na stronie internetowej https://jawo2008.pl/295-sliwki-wedzone-bez-pestek.html. Ja osobiście bardzo je lubię, więc polecam ;)
Awatar użytkownika
nelia
Posty: 131
Rejestracja: 20 mar 2019, 11:47

Re: Błonnik na zdrowie

Post autor: nelia »

Błonnik powinien pochodzić z pożywienia. Oczywiści można go dodatkowo suplementować, ale podstawa to jednak błonnik pokarmowy. Najwięcej błonnika zawierają rośliny. Dlatego w diecie powinny pojawiać się warzywa i owoce, a także warzywa w "skoncentrowanej" formie - mam tu na myśli kiełki. Są w sprzedaży nasiona przeznaczone na kiełki - tu https://ogrodniczy.com/nasiona-na-kielk ... g-plantico na przykład gorczycy. Można je uprawiać we własnym zakresie i wprowadzać do diety.
ODPOWIEDZ