Nasz nowy dom

Jeździsz po Polsce? Wiesz, dokąd się wybrać, żeby znaleźć coś godnego zobaczenia? Polecaj, dziel się doświadczeniem, opowiadaj!
Kryśa

Nasz nowy dom

Post autor: Kryśa »

Mi projekt domu zrobiła firma Janusza Juroszka. Współpraca przebiegała super, a efekt ucieszył oko. Dzisiaj dom stoi już piękny w całej okazałości. Wszystkim polecam. Tutaj znajdziesz ich przykładowe realizacje https://www.zrbjuroszek.pl/nasze-realizacje.
Łukasz777

Re: Nasz nowy dom

Post autor: Łukasz777 »

Budowę domu zaczynamy od wyboru działki oraz projektu budowlanego.To dwa bardzo ważne momenty w procesie budowy.Zaczynając zaś samą budowę pamiętajmy o tym ,że najważniejszą konstrukcją w całym budynku jest dach. Tylko wykonanie dachu zgodnie ze sztuką budowlaną gwarantuje jego poprawne funkcjonowanie. Proponuję kontakt z doświadczoną firmą Mg Dachy - https://mgdachy.pl/wycena-konstrukcji/ a jeśli oczekuje sz wcześniej wyceny konstrukcji dachu - nie ma problemu.

MG Domy sp. z o. o.
ul. Uczniowska 13, 03-112 Warszawa
tel: +48 500 200 660,
mail: [email protected]
Violuś

Re: Nasz nowy dom

Post autor: Violuś »

Budowę domu musimy rozpocząć od znalezienia działki, choć z reguły działkę mamy już upatrzoną, trzeba się po prostu zdecydować i przystąpić do działania. Następnym bardzo ważnym momentem jest wybór projektu budowlanego i tutaj pośpiech absolutnie nie jest wskazany. Szukajmy tak długo aż znajdziemy to co nam się rzeczywiście podoba .W internecie mamy bowiem bardzo dużo bardzo dobrych pracowni, które dysponują całkiem sporą bazą projektów budowlanych.Do takich firm należy z pewnością firma Mg Projekt - https://www.mgprojekt.com.pl/ ,gdzie zawsze można liczyć na jakieś bonusy.Obecnie możemy dodatkowo otrzymać pakiet projektów dodatkowych o wartości ponad 1.6 tys. zł - w tym projekt szamba i ogrodzenia. To spora oszczędność.
Awatar użytkownika
majkel
Posty: 190
Rejestracja: 30 cze 2020, 21:55

Re: Nasz nowy dom

Post autor: majkel »

Faktycznie nowy dom jest czymś niezwykle fajnym i ja jestem zdania, że jak najbardziej sama budowa domu wzbogaca nas o nowe doświadczenie. Ja także jestem przekonany, że właśnie pompa zatapialna szlamowa https://www.dostudni.pl/pompy-zatapialn ... n,c22.html doskonale przyda się do samych odwodnień. W końcu czasami zbierze się sporo wody.
Radosław33

Re: Nasz nowy dom

Post autor: Radosław33 »

Czy wiecie jak ważnym elementem bezpieczeństwa naszej budowy jest ogrodzenie? Musimy więc pomyśleć o ogrodzeniu działki jeszcze przed wbiciem pierwszej łopaty. By nie piętrzyć już w tym momencie kosztów, które nie są bezpośrednio związane z budową proponuję zainteresować się budową ogrodzenia panelowego - https://www.ogrodzeniepanelowe.pl/ .Jest ono na tyle proste w montażu ,że bez problemu wykonacie je samodzielnie.
Awatar użytkownika
kaska
Posty: 34
Rejestracja: 01 lip 2019, 12:23

Re: Nasz nowy dom

Post autor: kaska »

Zgadzam się z przedmówcą, że ogrodzenie domu jest bardzo ważne i dobrze jest sobie przemyśleć jakie będzie najbardziej odpowiednie. Wybór jest, to trzeba przyznać. Z mężem zgodnie postawiliśmy na ogrodzenie łupane Gorc od Jońca. Już sam wygląd robi bardzo duże wrażenie, bloczki wyglądają jakby były z kamienia naturalnego. Warto też wspomnieć o wysokiej jakości i odporności na działanie warunków atmosferycznych. W końcu ogrodzenie robi się na długie lata, więc takie rzeczy są bardzo istotne.
Awatar użytkownika
majkel
Posty: 190
Rejestracja: 30 cze 2020, 21:55

Re: Nasz nowy dom

Post autor: majkel »

Jeszcze mogę dodać, że faktycznie sama budowa domu jest czymś istotnym i ja także u nas zdecydowałem się na budowę szamba. Bardzo fajnie także na stronie http://www.eurogarden.pl/szamba-w-ogrod ... ialkowych/ opisano kwestię tego jak wygląda procedura budowy szamba na ogródkach działkowych.
Wojtaś

Re: Nasz nowy dom

Post autor: Wojtaś »

Widzieliście może jedną z nowości od MG Projekt - Hanka https://www.mgprojekt.com.pl/hanka?Nie ukrywam, że ten dom wpadł mi w oko i zastanawiam się nad jego budową. Najbardziej podoba mi się sypialnia główna z łazienką i osobnymi garderobami dla mnie i męża. Córki miałyby swoją dość dużą łazienkę i skończyłyby się poranne sprzeczki. Poza tym dom zaskoczył mnie dużym salonem oraz kuchnią, która ma aż 22 m2. Zawsze marzyłam o dużej kuchni i może w końcu to marzenie się spełni.
finaś

Re: Nasz nowy dom

Post autor: finaś »

A kto z nas nie marzy o ciasnym lecz własnym domku. Dlatego też coraz częściej decydujemy się na zaciągnięcie kredytu aby to marzenie mogło się nam spełnić. I my także wzięliśmy kredyt na zakup działki więc teraz możemy pomyśleć o budowie domu. A że udało mi się dowiedzieć, że budowa domu z gotowych elementów cena nie jest tak wygórowana jakby nam się to wydawało to warto rozważyć takiego typu rozwiązanie.
józka

Re: Nasz nowy dom

Post autor: józka »

A co sądzicie o domach energooszczędnych? Według mnie jest to bardzo korzystna alternatywa i prawdopodobnie sama zdecyduje się na to rozwiązanie, spodobała mi się również oferta https://www.multicomfort.pl/domy-prefab ... oszczedne/ , więc jak dla mnie jest to doskonała opcja, z której warto skorzystać
Wojtek8

Re: Nasz nowy dom

Post autor: Wojtek8 »

Cześć kolego, w zakresie niezbędnego wyposażenia do bram przesuwnych warto odwiedzić sklep internetowy kamar-kola.pl i zapoznać się z ich ofertą akcesoriów do bram przesuwnych https://kamar-kola.pl/wozki-profile-rol ... zesuwnych/. Mają kompletne wyposażenie w postaci wózków do bram przesuwnych różnego typu. Szukając produktu Wózki do profili 20x20mm na stanie mieli tylko oni. Inne rozmiary wózków do profili również widziałem w ich ofercie. Moja brama przesuwna działa bez zastrzeżeń.
ODPOWIEDZ