Uzależnienie bliskiej osoby

Wszystkie wątki, które nie znalazły się w pozostałych kategoriach, podróżnicze i nie tylko.
marlena

Uzależnienie bliskiej osoby

Post autor: marlena »

Co byście zrobili, gdybyście dowiedzieli się, że Wasz partner zażywa narkotyki? Jak się dowiedziałam o tym to od razu zaczęłam szukać jakiejś dobrej placówki leczniczej dla niego. Nawet podpytałam różnych osób, który ich zdaniem ośrodek jest najlepszy. Okazało się, że doskonałym miejscem jest prywatny ośrodek terapii uzależnień Nefo. Teraz czeka mnie wyzwanie, aby przekonać męża do leczenia.
nowoł

Re: Uzależnienie bliskiej osoby

Post autor: nowoł »

To są bardzo częste problemy.
Żaklin

Re: Uzależnienie bliskiej osoby

Post autor: Żaklin »

Doskonale zdaje sobie sprawę, że uzależnienie bliskiej osoby jest obciążeniem dla wszystkich członków rodziny. Dlatego też najważniejsze jest to, aby nie opuszczać takiej osoby w potrzebie. Mi nawet udało się przekonać tatę na detoks alkoholowy. Bo słyszałam, że w ośrodku Detoks Fenix można właśnie taki detoks odbyć. Także wszystko zależy także od osoby uzależnionej
Awatar użytkownika
MalaMi
Posty: 6
Rejestracja: 23 mar 2020, 12:51

Re: Uzależnienie bliskiej osoby

Post autor: MalaMi »

To prawda, bardzo ważne jest wsparcie, ale też chęć osoby uzależnionej do rozpoczęcia leczenia. Nie wiem czy zamknięty ośrodek jest dobrym rozwiązaniem. Ale oczywiście wszystko indywidualnie. Ja może bym polecała zacząć od psychoterapii indywidualnej lub rodzinnej raz w tygodniu i leczenia farmakologicznego. A jeżeli już to nie pomoże no to wtedy poddać się leczeniu w ośrodku.
Awatar użytkownika
Olinka
Posty: 19
Rejestracja: 14 lip 2020, 20:51

Re: Uzależnienie bliskiej osoby

Post autor: Olinka »

Mój ojciec był uzależniony do tego stopnia, że zniszczył sobie częściowo wątrobę. Najważniejszy był detoks a później terapia. Znalazłam ośrodek Forest w którym przeszedł detoks a także odtruwanie organizmu a następnie kilku miesięczną terapię.
Bożena

Re: Uzależnienie bliskiej osoby

Post autor: Bożena »

W takiej sytuacji pomocy psychologicznej może potrzebować nie tylko osoba uzależniona, ale również Wy. Właśnie dlatego powinnyście dobrze się zastanowić nad tym, w jaki sposób najlepiej byłoby się przygotować do takich działań. W https://psychomedic.pl/psychiatra-lodz/ możecie umówić się do najlepszych specjalistów, dlatego też nie ma co z tym zwlekać.
Awatar użytkownika
Bercia
Posty: 22
Rejestracja: 26 lis 2019, 14:43

Re: Uzależnienie bliskiej osoby

Post autor: Bercia »

To chyba najgorsze co może kogoś spotkać gdy bliska osoba jest uzależniona od jakichś używek. U nas niestety mama okazała się lekomanką i trzeba było poszukać dla niej dobrego ośrodka. Biorąc pod uwagę różne opinie i recenzje stwierdziliśmy, że najlepszy będzie ośrodek terapii uzależnień Lewin. Zapewniają w nim kompleksowe leczenie w tym zakresie.

blacha mosiężna katowice
Uleńńka

Re: Uzależnienie bliskiej osoby

Post autor: Uleńńka »

Niestety każdy nałóg niesie ze sobą same szkody. Nie tylko dla samej osoby, ale także dla jego otoczenia. Długo znosiłam palenie męża. Prosiłam, tłumaczyłam, ale szczerze mówiąc na nic się to zdało. Jak zaszłam w ciąże, to mąż sam wziął się za siebie. Kupił Recigar, który pomógł mu przetrwać całą kurację. Całe szczęście, bo już miałam w głowie wyprowadzkę do rodziców. Naprawdę. Nie chciałam ciągle być biernym palaczem. Teraz mój Tomek nie pali kilka miesięcy i mam nadzieję, że tak już zostanie.
Awatar użytkownika
pejsan
Posty: 573
Rejestracja: 18 lip 2019, 19:24

Re: Uzależnienie bliskiej osoby

Post autor: pejsan »

Od dłuższego czasu szukasz odpowiedzi jak poradzić sobie z tym problemem ? Mam dla Ciebie wspaniałą informację! Poświęciłem trochę swojego cennego czasu aby dowiedzieć się więcej na ten temat i o to są wyniki moich poszukiwań https://wroblewskiterapia.pl/
słoń56

Re: Uzależnienie bliskiej osoby

Post autor: słoń56 »

Uzależnienie to choroba, którą można wyleczyć, ale tylko wtedy gdy osoba chora tego chce. Bez tego terapia nie ma sensu ani żadnego skutku. Są do tego odpowiednie miejsca np. Ośrodek terapii uzależnień Nefo w swojej ofercie posiadają różne etapy leczenia.
uzależnienie32

Re: Uzależnienie bliskiej osoby

Post autor: uzależnienie32 »

Ciągłe zażywanie niektórych leków lub nadużywanie alkoholu może się naprawdę bardzo źle skończyć nie tylko krzywdimy siebie ale ludzi dla nas bliskich. Jeśli czujesz że chcesz zakończyć z tym uzależnieniem to proponuje leczenie narkomanii Kraków jest to ośrodek w którym możesz się zapisać na terapie stacjonarną czyli zamkniętą jest to intensywna forma terapii, mi pomogło.

raca ratownicza
Awatar użytkownika
Labamba
Posty: 79
Rejestracja: 16 sty 2019, 18:23

Re: Uzależnienie bliskiej osoby

Post autor: Labamba »

Z pewnością byłby to dla mnie szok. Jednak próbowałabym zrobić wszystko aby mu pomóc. Najważniejsze byłoby aby zgodził się na dobrą i efektywną terapię, a takie oferują w Ośrodku Terapii Mental Relax House. To placówka, w której podopieczni bardzo dobrze się czują.
Awatar użytkownika
kasiakowa06
Posty: 273
Rejestracja: 25 lip 2019, 12:46

Re: Uzależnienie bliskiej osoby

Post autor: kasiakowa06 »

marlena pisze: ↑25 wrz 2020, 8:47 Co byście zrobili, gdybyście dowiedzieli się, że Wasz partner zażywa narkotyki? Jak się dowiedziałam o tym to od razu zaczęłam szukać jakiejś dobrej placówki leczniczej dla niego. Nawet podpytałam różnych osób, który ich zdaniem ośrodek jest najlepszy. Okazało się, że doskonałym miejscem jest prywatny ośrodek terapii uzależnień Nefo. Teraz czeka mnie wyzwanie, aby przekonać męża do leczenia.
Ja bym proponowała jakiś ośrodek zamknięty. Ponoć bardzo dobra opieka jest w Wyspa Sozo https://wyspasozo.pl/oferta/osrodki-odwykowe-zamkniete/
Awatar użytkownika
kasiakowa06
Posty: 273
Rejestracja: 25 lip 2019, 12:46

Re: Uzależnienie bliskiej osoby

Post autor: kasiakowa06 »

Żaklin pisze: ↑06 paź 2020, 13:51 Doskonale zdaje sobie sprawę, że uzależnienie bliskiej osoby jest obciążeniem dla wszystkich członków rodziny. Dlatego też najważniejsze jest to, aby nie opuszczać takiej osoby w potrzebie. Mi nawet udało się przekonać tatę na detoks alkoholowy. Bo słyszałam, że w ośrodku Detoks Fenix można właśnie taki detoks odbyć. Także wszystko zależy także od osoby uzależnionej
Super, ze Ci sie udało! Mój wujek też miał detoks w klinice https://odoklinika.pl/ - polecamy!

Obrazek
Liść

Re: Uzależnienie bliskiej osoby

Post autor: Liść »

Jeśli chcielibyście skorzystać z pomocy ośrodka terapii i leczenia uzależnień, to moim zdaniem warto zweryfikować sobie ośrodek Borowik. W mojej ocenie posiadają najlepiej skrojony wachlarz ofertowy, dzięki któremu znajdziecie odpowiednie wsparcie. Moim zdaniem warto spróbować. Jeśli będziecie mieć w sobie samozaparcie, to na pewno się uda.
zyśka

Re: Uzależnienie bliskiej osoby

Post autor: zyśka »

Kiedy mój kolega po utracie pracy zaczął pić, aż do tego stopnia że całkowicie stracił nad tym kontrolę, wiedziałam, że nie mogę zostawić go samego. Myślę właśnie, że silna wola i wsparcie osoby uzależnionej od danego nałogu są niezbędne. Dzięki temu szybciej można powrócić do dawnego życia. Zaproponowałam mu wszywkę alkoholową w Ozorkowie i to było strzałem w 10. W przypadku uzależnienie od narkotyków też na pewno znajdziesz odpowiednie rozwiązanie. Może terapia indywidualna albo grupowa?
Róża

Re: Uzależnienie bliskiej osoby

Post autor: Róża »

Nie chcę się wypowiadać na ten temat, bo nie miałam okazji się tam leczyć. Mogę natomiast na pewno powiedzieć Wam, że dzisiaj wiele osób korzysta ze wsparcia psychologicznego w https://psychomedic.pl/psychiatra-katowice/ co zresztą wcale mnie nie dziwi. Jeśli chcecie szybko stanąć na nogi, to zdecydowanie powinniście tam zajrzeć i umówić się na odpowiednią wizytę.
ODPOWIEDZ