Gdzie na terapię?

Masz za sobą wyjazdy do różnych krajów Europy? Chcesz podzielić się doświadczeniem i przygodami? A może dopiero wybierasz się w pierwszą zagraniczną podróż? Zapraszamy.
Awatar użytkownika
Adam76
Posty: 127
Rejestracja: 23 paź 2019, 20:29

Gdzie na terapię?

Post autor: Adam76 »

Zastanawiam się nad tym, gdzie dzisiaj warto wybrać się na specjalną terapię psychologiczną. Podobno bardzo pomocni są specjaliści z Poradni Salomon. Czy ktoś z Was korzystał już z ich wsparcia? Na https://poradniasalomon.com.pl/psychote ... zaleznien/ wygląda to bardzo ciekawie.

jak wyglądają pasożyty ludzkie
Awatar użytkownika
pchełka
Posty: 53
Rejestracja: 16 maja 2019, 13:15

Re: Gdzie na terapię?

Post autor: pchełka »

Na terapię można praktycznie zgłosić się wszędzie pod warunkiem że sami tego chcemy i będziemy kontynuować daną terapię. Jednak wybór ośrodka należy dostosować do rodzaju uzależnienia gdyż w taki sposób specjaliści tam pracujący będę w stanie nam pomóc. Słyszałam, że bardzo dobrym ośrodkiem jest Ośrodek Nefo w którym to pracują najlepsi specjaliści z powołania potrafiący zrozumieć osobę uzależnioną.
Awatar użytkownika
sylwek
Posty: 51
Rejestracja: 23 cze 2019, 19:46

Re: Gdzie na terapię?

Post autor: sylwek »

To samo pytanie zadawałam jak dowiedziałam się o tym, że moja mama ma problem dotyczący jej ciągłego grania w różne gry. Nawet nie przypuszczałam, że to jest aż tak poważny problem z tym jej graniem, ale z tego co mi tata opowiada to mama straciła nad tym kontrolę i zaczęła grać na większe pieniądze. Chcąc jej pomóc znalazłam namiary na Ośrodek Terapii Wiosenna gdzie jej pomogą. Mam tylko nadzieję, że mama w końcu się na to zgodzi i pójdzie na odwyk
Awatar użytkownika
Erhard
Posty: 3
Rejestracja: 13 lut 2020, 22:22

Re: Gdzie na terapię?

Post autor: Erhard »

Jeśli chodzi o hazard, to podobno aktywuje w mózgu te same obszary co narkotyki i alkohol...
Awatar użytkownika
Gregi
Posty: 5
Rejestracja: 20 lut 2020, 21:01

Re: Gdzie na terapię?

Post autor: Gregi »

Nic mi na ten moment nie przychodzi do głowy, dam znać później
Żaden wiatr nie jest pomyślny temu, kto nie wie, do którego portu płynie.
Awatar użytkownika
schawrz_stern
Posty: 5
Rejestracja: 20 lut 2020, 21:49

Re: Gdzie na terapię?

Post autor: schawrz_stern »

Jesteście super! Dzięki za rady.
Posiąść wszelką wiedzę leży w zasięgu możliwości człowieka.
Awatar użytkownika
Erina
Posty: 31
Rejestracja: 14 maja 2020, 0:56

Re: Gdzie na terapię?

Post autor: Erina »

Trzymam za wszystkich kciuki, bo najważniejsze jest to, żeby zdać sobie sprawę z problemu. Dobry terapeuta, taki z powołaniem, naprawdę jest w stanie wiele pomóc. Jeśli ktoś z Was jest z Krakowa, mogę polecić Terapie Tu i Teraz https://www.alkoholizm.org.pl
Awatar użytkownika
jegura
Posty: 66
Rejestracja: 15 lip 2019, 17:00

Re: Gdzie na terapię?

Post autor: jegura »

Warto poszukać sprawdzonego ośrodka w okolicy. Polecam także zapoznać się za artykułem http://www.suplementyzdrowia.pl/jak-wyg ... we-w-domu/ ,gdzie wyjaśniony jest proces odtrucia poalkoholowego, co jest jednym z etapów leczenia nałogu
Awatar użytkownika
pchełka
Posty: 53
Rejestracja: 16 maja 2019, 13:15

Re: Gdzie na terapię?

Post autor: pchełka »

To wszystko zależy od tego o jakim uzależnieniu mówimy. Bo z tego co wiem to w każdym ośrodku mają jakieś inne metody leczenia także zanim podejmiemy jakąś decyzję to dobrze jest się dowiedzieć jaki ośrodek jest najlepszy. Moja znajoma była w tym ośrodku Detoks Fenix w którym to dała sobie wszyć taką specjalną wszywkę alkoholową, które to charakteryzują się bardzo dużą skutecznością. Po wstępnym wywiadzie medycznym lekarz stwierdza czy taka wszywka ma w ogóle sens czy też nie
Awatar użytkownika
Olinka
Posty: 19
Rejestracja: 14 lip 2020, 20:51

Re: Gdzie na terapię?

Post autor: Olinka »

Mój tata, który od wielu lat borykał się z alkoholizmem pomoc znalazł w Ośrodku Terapii Wiosenna . Ośrodek posiada wieloletnie doświadczenie, fachową kadrę a także spersonalizowany system terapii dopasowany wprost pod pacjenta. Program leczenia obejmuje terapię stacjonarną lub dzienną podstawową oraz jej ambulatoryjną kontynuację w programie zaawansowanym. Początkowo ojciec dojeżdżał na terapię ale po pewnym czasie postanowił zostać w ośrodku i to mu bardzo pomogło .
Awatar użytkownika
puchuu
Posty: 1
Rejestracja: 08 wrz 2020, 11:56

Re: Gdzie na terapię?

Post autor: puchuu »

To jest bardzo dobre pytanie. Bo niestety pokusy istnieją takie, że nie zawsze jesteśmy w stanie odmówić takim pokusom przez co bardzo często kończy się to uzależnieniem. Dlatego też tak bardzo ważne jest zgłoszenie się po pomoc do terapeuty czy ośrodka leczenia uzależnień. Bardzo dobrze jest zajrzeć na taki Ranking ośrodków terapii za pomocą którego bez problemu odnajdziemy dobry ośrodek czy terapeutę
Awatar użytkownika
nelia
Posty: 131
Rejestracja: 20 mar 2019, 11:47

Re: Gdzie na terapię?

Post autor: nelia »

Jest wiele miejsc, w których możesz skorzystać z terapii. Ale moim zdaniem warto wybrać placówkę, która dysponuje doświadczoną kadrą i stawia na nowoczesne metody terapeutyczne. Jeśli szukasz pomocy psychiatry, psychologia lub terapeuty - odezwij się do nich https://medi-life.pl/zakres-swiadczen/p ... chicznego/. Tam z pewnością uzyskasz rzetelną diagnozę i skuteczną pomoc.
fibuś

Re: Gdzie na terapię?

Post autor: fibuś »

Nie wspomniałeś o jaką terapię dokładnie chodzi. Czy masz na myśli leczenie alkoholizmu? Jeśli tak, to ja bardziej poleciłbym Ci rozważenie jeszcze inną metodę leczenia nałogu. A mianowicie zaszycie alkoholowe. Jeśli nigdy nie słyszałeś o tej metodzie, to z pewnością tu https://esperalwarszawa.pl/esperal-wszy ... alobrzegi/ znajdziesz wiele przydatnych informacji. Wszywka cieszy się dobrymi opiniami. Zabieg zaszycia wykonuje się w Polsce od wielu lat.
anna089

Re: Gdzie na terapię?

Post autor: anna089 »

To prawda, ze jak choruje alkoholi,m to choruje cała rodzina, zazwyczaj najgorzej maja dzieci. I to dla nich warto jak najszybciej podjąć leczenie alkoholizmu i zaprzestać picia alkoholu. Warto jest sprawdzić oferty kliniki Medox i umówić się na wizytę ze specjalistą. Bardzo polecam.
Awatar użytkownika
kropka
Posty: 94
Rejestracja: 15 sty 2019, 16:08

Re: Gdzie na terapię?

Post autor: kropka »

Czasem najlepiej po prostu porozmawiać ze specjalistą. Mam na myśli dobrego psychologa czy też psychiatrę. Taką pomoc otrzymacie w Poradni Zdrowia Psychicznego Empatio. Warto wiedzieć, że swoją pomoc oferują także w formie terapii online: https://psycholog-ms.pl/psycholog-online/ .
ODPOWIEDZ