Podróż małej paczki

Masz za sobą wyjazdy do różnych krajów Europy? Chcesz podzielić się doświadczeniem i przygodami? A może dopiero wybierasz się w pierwszą zagraniczną podróż? Zapraszamy.
Awatar użytkownika
kwiat
Posty: 31
Rejestracja: 03 kwie 2019, 7:53

Podróż małej paczki

Post autor: kwiat »

Dzień dobry, podróżnicy.
Chcę dziś pogadać o nietypowej sprawie, czyli podróży małej paczki. Otóż zdarzyło mi się, że nie płaciłam za przesyłkę z Chin na przykład. Na jakiej to jest zasadzie? Gdzieś czytałam o czymś takim jak doładunek, ale nie wiem do końca, co to znaczy i czy to o to chodzi. Może mnie ktoś oświecić? Chętnie dowiem się, bo to zawsze taka niespodzianka, jak za paczkę płaci się 0 zł :)
Awatar użytkownika
switezianka
Posty: 19
Rejestracja: 03 kwie 2019, 7:50

Re: Podróż małej paczki

Post autor: switezianka »

Doładunek, czyli transport rzeczy drobnych jest znany już od dawna. Każda szanująca się firma kurierska musi taką usługę mieć w swoim portfolio, a polega ona na tym, że drobne towary, oczywiście odpowiednio zapakowane, dopełniają maksymalną wagę ciężaru, jaki może przewieźć dany samochód.Jjest to po prostu maksymalne wykorzystanie jego ładowności. I w Chinach zapłacisz mniej albo 0 zł, ale ogólnie za doładunek płaci się drobne kwoty.
Awatar użytkownika
iga
Posty: 32
Rejestracja: 26 cze 2019, 8:56

Re: Podróż małej paczki

Post autor: iga »

W sumie to ja nie mam nic do dodania, bo koleżanka wyżej dokładnie opisała, jak to wygląda i czym jest ten cały doładunek. Mówisz, że zamawiasz z Chin, czyżby ali albo joom? Kiedyś jeszcze lubiłam w wish zamawiać, ale teraz się wycwanili i chociaż towar tani na ogół, to za przesyłkę całkiem dużo się płaci, a kiedyś to było 4 zł, 2 zł.. I to właśnie był ten doładunek, a teraz to już chyba normalnie wysyłają, więc tam nie kupuję, bo po co? ;>
Awatar użytkownika
aula
Posty: 27
Rejestracja: 27 cze 2019, 11:53

Re: Podróż małej paczki

Post autor: aula »

A ja z tym doładunkiem to dopiero miałam problem.. Ktoś z Ameryki nadał mi coś właśnie za pośrednictwem mniej znanej firmy kurierskiej małą paczuszkę i w sumie płatność tam była znikoma. Wszystko fajnie, tylko, że ja nie otrzymałam paczki, tylko strzępy, a zawartości to mogę pomarzyć. I jeszcze mi ją pod drzwi podrzucili, żebym nie widziała.. Teraz to będę wybierać tylko sprawdzone firmy, takie jak Speedpack https://www.speedpack.com.pl/ .

odgrzybianie klimatyzacji legionowo
Awatar użytkownika
jegura
Posty: 66
Rejestracja: 15 lip 2019, 17:00

Re: Podróż małej paczki

Post autor: jegura »

Nie znam się na takich niuansach. Ja jak coś przesyłam to normalnie opłacam i zawsze dociera na miejsce .Dlatego jeśli nie chcecie problemów to łapcie https://www.spakuj-wyslij.pl , jest to kurier skierniewice bardzo dobry punkt paczkowy. Jest też opcja zamówienia kuriera do domu jakby ktoś chciał, więc wybór jest. Ceny też niskie, polecam
ODPOWIEDZ