Co warto zobaczyć w Poznaniu?

Jeździsz po Polsce? Wiesz, dokąd się wybrać, żeby znaleźć coś godnego zobaczenia? Polecaj, dziel się doświadczeniem, opowiadaj!
Awatar użytkownika
Karolina
Posty: 10
Rejestracja: 07 sty 2019, 8:49

Co warto zobaczyć w Poznaniu?

Post autor: Karolina »

Chciałabym w najbliższym czasie wybrać się do Poznania i jestem ciekawa co można tam interesującego zobaczyć? Jednak nie chcę zwiedzać żadnych muzeów. Wolałabym zobaczyć bardziej nowoczesne u technologiczne miejsca, lub takie związane ze sztuką. Polecacie coś?
Awatar użytkownika
mela
Posty: 99
Rejestracja: 06 lut 2019, 12:39

Re: Co warto zobaczyć w Poznaniu?

Post autor: mela »

Z całą pewnością warto odwiedzić rynek i zobaczyć śliczne budynki:)
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 17
Rejestracja: 09 sty 2019, 14:37

Re: Co warto zobaczyć w Poznaniu?

Post autor: Jacek »

Ostatnio na zebraniu rodziców, omawialiśmy właśnie zobacz wycieczki szkolne . Uznaliśmy, że nasze pociechy powinny w spędzić miło czas, ale również czegoś się nauczyć. W maju ruszają na wycieczkę szlakiem piastowskim: Biskupin-Gniezno-Poznań-Kruszwica. Zwiedzą, nasiąkną informacjami i mile spędzą czas.
Awatar użytkownika
WioLka34
Posty: 80
Rejestracja: 23 gru 2018, 17:44

Re: Co warto zobaczyć w Poznaniu?

Post autor: WioLka34 »

Wycieczkę do Poznania mam zaplanowaną na wiosnę więc też chętnie się dowiem co ciekawego można tam odwiedzić i gdzie pochodzić w ciągu dnia. Obecnie z kolei planuję jeszcze urlop zimowy na narty. Widziałam, że pojawiła się fajna okazja na karnet łączony stoki narciarskie z relaksem w Termie Bania - https://www.termabania.pl/promocje-term ... rdID=67865. Wcześniej nie rozważałąm takiej opcji, ale ponieważ wychodzi to bardzo korzystnie cenowo to chyba się skuszę. Zawsze chciałam zakosztować kąpieli w gorącej wodzie pośród śniegu i wreszcie może mi sie uda :)
:)
Awatar użytkownika
Jagoda
Posty: 3
Rejestracja: 08 kwie 2019, 16:49

Re: Co warto zobaczyć w Poznaniu?

Post autor: Jagoda »

Z pewnością Stary Browar jest ciekawostką, chociaż łażenie po galerii handlowej jest mało ciekawe. Ale ze Starego Browara na Stary Rynek jest rzut beretem i to piękną ulicą Półwiejską :)
Awatar użytkownika
szallunia
Posty: 63
Rejestracja: 29 kwie 2019, 14:58

Re: Co warto zobaczyć w Poznaniu?

Post autor: szallunia »

Stary Browar to jest już osławiony na całą Polskę, zdecydowanie warto zwiedzić :) I oczywiście Starówkę, nowe lub stare ZOO... w mieście jest masę atrakcji, zerknij sobie do przewodników najlepiej i wybierz to co Ciebie interesuje. Jeśli chodzi o hotel to polecam ten https://www.hoteltraffic.pl/ , tutaj ostatnio na kilka nocy się zatrzymałam i sobie chwaliłam - bardzo komfortowy, w świetnej lokalizacji (przy Browarze) i cena za noc w spoko kwocie, majątku nie straciłam :)
Formica1234

Re: Co warto zobaczyć w Poznaniu?

Post autor: Formica1234 »

Ja polecam wybrać się na termy do https://termymaltanskie.com.pl/szkola-plywania/ teraz trwają też zapisy na szkołę pływania. Może wasze dzieci będą zainteresowane takimi zajęciami? To fajne miejsce i bardzo fajne zajęcia. Polecam barć udział.
ODPOWIEDZ