Rozwód czy terapia?

Jeździsz po Polsce? Wiesz, dokąd się wybrać, żeby znaleźć coś godnego zobaczenia? Polecaj, dziel się doświadczeniem, opowiadaj!
Awatar użytkownika
ewkaa
Posty: 9
Rejestracja: 16 lis 2019, 9:07

Rozwód czy terapia?

Post autor: ewkaa »

Mąż chce rozwodu a ja chcę ratować małżeństwo. Namawiam go na terapię dla par w http://www.poradniasalomon.pl/specjalisci Myślicie, że warto? Terapia nam coś da? Strasznie mnie to wszystko męczy i nie wiem już co robić.
Awatar użytkownika
Lambda
Posty: 46
Rejestracja: 29 lip 2019, 16:05

Re: Rozwód czy terapia?

Post autor: Lambda »

Mnie niesttey terapia nie pomogła. Prawda jest taka, że do tego trzeba dwoje osób a nie jednej. Z mojej strony polecam tez dobrego adwokata jak pani mecenas Grzeskowiak w Warszawie, ktora bardzo mi pomogła przetrwac to wszystko, miałam z nia bardzo dobry kontakt.
Awatar użytkownika
Ryxus
Posty: 61
Rejestracja: 16 sty 2019, 18:24

Re: Rozwód czy terapia?

Post autor: Ryxus »

Jeżeli tylko obydwoje chcecie naprawić relacje między sobą to oczywiście, że terapia ma sens. Warto pomyśleć nad wyborem odpowiedniej poradni, bo to też jest ważne. Na Waszym miejscu udałabym się do Ośrodka terapii Forest, gdyż wiele osób sobie ją bardzo chwali. Pracują tam wyjątkowo życzliwi psychoterapeuci i z całych sił wspierają i pomagają w wyjściu na prostą.
Awatar użytkownika
Lambda
Posty: 46
Rejestracja: 29 lip 2019, 16:05

Re: Rozwód czy terapia?

Post autor: Lambda »

Terapii musze chciec obie osoby by ratowac małżeństwo. Trzeba wyciągnąć pewne w nioski z poprzednich błędów. i tyle. U mnie niestety nie dało się nic już uratowac bo ja chciałam a mąż nie chciał. Bardzo to przykre było. Znalazł sobie inną kobietę, jak to ujął... zakochał się . Wytoczyłam mu sprawę z jego winy, reprezentowała mnie pani mecenas Magdalena Grześkowiak u mnie w Warszawie. Gdzie wygrałam sprawę.
Awatar użytkownika
kaska
Posty: 34
Rejestracja: 01 lip 2019, 12:23

Re: Rozwód czy terapia?

Post autor: kaska »

Zawsze można najpierw spróbować terapii. Czasem pomaga, ale nie zawsze. Rozwód to wiadomo, ostateczność. Są osoby, które się na taki decydują i tyle. W takich sprawach fachowa pomoc prawna https://radcaprawny-trojmiasto.pl/ będzie dużym wsparciem. Dobrze mieć kogoś, kto wie jak się przeprowadza takie sprawy.
Awatar użytkownika
MTillett64
Posty: 1
Rejestracja: 17 cze 2020, 13:41

Re: Rozwód czy terapia?

Post autor: MTillett64 »

myślę, że nie powinno się uogólniać. Wszystko zależy od tego, jakim byliście/jesteście małżeństwem i jakimi jesteście ludźmi. Należy pamiętać, że na siłę też nic nie można robić. Czasem trzeba po prostu pogodzić się z tym, że coś się kończy.

Monika - po rozwodzie, pozdrawiam
kasetony poznan
Awatar użytkownika
Hothead
Posty: 4
Rejestracja: 17 cze 2020, 22:10

Re: Rozwód czy terapia?

Post autor: Hothead »

Chyba warto powalczyć, rozwód to ostateczność, ale i pójście na łatwiznę
Awatar użytkownika
kreska
Posty: 23
Rejestracja: 08 sty 2020, 8:47

Re: Rozwód czy terapia?

Post autor: kreska »

Moim zdaniem wszystko zależy od sytuacji. Warto ratować małżeństwo chociażby ze względu na dzieci. Jednak jeśli mamy mocne dowody na przykład na zdradę to nieraz trudno wybaczyć. Słyszałam, że niektóre sprawy rozwodowe ciągną się bardzo długo, dlatego w takiej sytuacji zatrudniłabym dobrego prawnika. Ciekawą ofertę ma ta Kancelaria z Poznania: https://poznanrozwod.pl/. Myślę, że warto zapoznać się z ofertą.
Awatar użytkownika
majkel
Posty: 189
Rejestracja: 30 cze 2020, 21:55

Re: Rozwód czy terapia?

Post autor: majkel »

Bardzo często przed rozwodem są przeprowadzane różne terapie i mediacje, ale jeśli nie dadzą skutku to pozostaje droga prawna. Ja jestem zdania, że również warto wiedzieć co nieco o alimentach w przypadku gdy w związku są dzieci. Jak czytałem na stronie https://www.lexagit.pl/jak-uzyskac-alimenty-na-dziecko/ to tam dokładnie opisano w jaki sposób można uzyskać alimenty.
Awatar użytkownika
Labamba
Posty: 79
Rejestracja: 16 sty 2019, 18:23

Re: Rozwód czy terapia?

Post autor: Labamba »

Nieraz takie decyzje wiążą się z nałogiem jednej z osób w związku i w takiej sytuacji trzeba szukać dobrego ośrodka leczenia. Podobną sytuację miała moja przyjaciółka z mężem i w końcu on się zgodził na pobyt w ośrodku terapii uzależnień Nefo. Później wychwalał niesamowicie to miejsce i zachęcał nawet kolegę alkoholika, aby tam przeszedł terapię :)
Awatar użytkownika
klarka
Posty: 45
Rejestracja: 21 gru 2019, 9:00

Re: Rozwód czy terapia?

Post autor: klarka »

Rozwód to zawsze trudny temat. Dlatego dobrze jest mieć wsparcie dobrego adwokata Łukasza Węgłowskiego w Szczecinie, który będzie potrafił podejść do tematu na zimno, bez emocji. No i który będzie potrafił skuteczne pomóc. Jest dyskretny, a do tego od dawna zajmujący się tematyką rozwodów i prawa rodzinnego.

wielkanoc w prawosławiu
Annaś

Re: Rozwód czy terapia?

Post autor: Annaś »

Problemy w związku zdarzają się dosyć często, nie warto z tego powodu przekreślać wielu spędzonych wspólnie lat. Moim zdaniem dobrym pomysłem jest wizyta u specjalisty. Ważne jest tylko to, by obie osoby pragnęły poprawy. Wraz z mężem skorzystaliśmy z pomocy kliniki Psychomedic Warszawa i uważamy, że nie mogliśmy podjąć lepszej decyzji. Terapia uświadomiła nam jak bardzo nam na sobie zależy oraz w jaki sposób postępować, by nie popełniać tych samych błędów. Dzięki niej dużo czasu spędzamy w swoim towarzystwie, często rozmawiamy. Warto skontaktować się z kliniką pod numerem telefonu 22 253 88 88 by uzyskać więcej informacji.
Awatar użytkownika
majkel
Posty: 189
Rejestracja: 30 cze 2020, 21:55

Re: Rozwód czy terapia?

Post autor: majkel »

Tak naprawdę to najwięcej już zależy od nas oraz na to, czy zdecydujemy się odbyć terapie. Osobiście i tak polecam każdemu przeczytanie dobrego wpisu https://ostrowiecka.pl/2021/06/01/podzi ... -a-dzieci/ gdyż sam podział majątku po rozwodzie również jest niezwykle istotny.
Róża

Re: Rozwód czy terapia?

Post autor: Róża »

Ja wychodzę z założenia, że zawsze warto postarać się o uratowanie relacji. Na pewno dobrym pomysłem może być skorzystanie z opieki, jaką jest w stanie zaoferować Wam klinika https://psychomedic.online/ Dzięki temu będziecie w stanie zdecydowanie bardziej racjonalnie rozwiązać tego typu kwestie, więc koniecznie się temu przyjrzyjcie bliżej.
jadźka

Re: Rozwód czy terapia?

Post autor: jadźka »

Jeśli ktoś z Was szuka dobrego miejsca na złożenie wniosku rozwodowego online, koniecznie sprawdź ten adres: https://i-rozwod.pl/ile-trwa-rozwod-gdy ... ych-dzieci , gdzie znajdzie świetną firmę do wykonania tego typu usługi. Gorąco polecam!
Maśka

Re: Rozwód czy terapia?

Post autor: Maśka »

Czasami są sytuacje w których rozwód to jedyne wyjście i żadna terapia nie jest w stanie tego zmienić, jednak zauważyłam że wiele osób z łatwością mówi o rozwodzie nawet nie biorąc pod uwagę innej możliwości nawet przy błahych powodach. Moja ciocia chciała ratować swoje małżeństwo i wiem, że przeszli terapię w ośrodku Forest. Bardzo chwaliła jedną z Pań, chyba Panią Kasię. Młodsze roczniki z łatwością wyrzucają miłość do kosza jak zużytą zabawkę i to jest przykre.
łucja1

Re: Rozwód czy terapia?

Post autor: łucja1 »

Skontaktuj się z Poradnią Zdrowia Psychicznego Empatio: https://psycholog-ms.pl/ . Poradnia ta znajduje się we Wrocławiu ale oferuje także pomoc online. Prowadzą różne rodzaje terapii, w zależności od zapotrzebowania danego pacjenta. Na pewno otrzymasz tam profesjonalną pomoc psychologiczną.
wikii

Re: Rozwód czy terapia?

Post autor: wikii »

Myślę, że w takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem będzie terapia https://justynasabala.pl/ . Właśnie ja planuję zapisać się tutaj, ponieważ słyszałam, że można tutaj otrzymać naprawdę wielką pomoc i wsparcie co jest też ważne

pałka teleskopowa esp hartowana 26 cali
ODPOWIEDZ