Szkoła rodzenia a stres

Jeździsz po Polsce? Wiesz, dokąd się wybrać, żeby znaleźć coś godnego zobaczenia? Polecaj, dziel się doświadczeniem, opowiadaj!
Awatar użytkownika
kitkaja
Posty: 87
Rejestracja: 28 gru 2018, 10:41

Szkoła rodzenia a stres

Post autor: kitkaja »

Czy zajęcia w szkole rodzenia dla par takich jak http://centrum-mam.pl tutaj, uspokajają kobietę w stanie błogosławieństwa? ja odczuwam bardzo wzmożony stres i nie wiem jak się uspokoić. Koleżanka poleciła mi własnie szkołę rodzenia, ktoś może chodził i podzieli sie opinią?
Awatar użytkownika
Ada
Posty: 270
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:08

Re: Szkoła rodzenia a stres

Post autor: Ada »

Szkoła rodzenia świetnie może przygotować Was do porodu i opieki nad niemowlakiem. Jeśli jednak chcecie się też dobrze przygotować do ciąży, to polecam zajrzeć do kalendarza ciąży na stronie internetowej https://www.mustela.pl/mustela-blog/13- ... darz-ciazy. Znajdziecie tam sporo ciekawych informacji, które powinny Was zainteresować ;)
ważka

Re: Szkoła rodzenia a stres

Post autor: ważka »

Czy się będzie do szkoły chodziło czy nie to stres i tak będzie, zwłaszcza przed samym porodem. To normalne, sama tak miałam. Dzięki szkole ma się lepsze przygotowanie, to zdecydowanie. U mnie też w trakcie porodu była pozyskiwana krew pępowinowa, zestaw miałam już wcześniej dostarczony do domu. Wszystko ok, to bardzo bezpieczny i bezinawazyjny zabieg, tym się wcale nie stresowałam. Za to mam poczucie, że bardzo dobrze zrobiłam decydując się z mężem na taki krok.
Awatar użytkownika
molinn
Posty: 44
Rejestracja: 29 maja 2019, 16:06

Re: Szkoła rodzenia a stres

Post autor: molinn »

ważka pisze: ↑06 paź 2020, 12:09 Czy się będzie do szkoły chodziło czy nie to stres i tak będzie, zwłaszcza przed samym porodem. To normalne, sama tak miałam. Dzięki szkole ma się lepsze przygotowanie, to zdecydowanie. U mnie też w trakcie porodu była pozyskiwana krew pępowinowa, zestaw miałam już wcześniej dostarczony do domu. Wszystko ok, to bardzo bezpieczny i bezinawazyjny zabieg, tym się wcale nie stresowałam. Za to mam poczucie, że bardzo dobrze zrobiłam decydując się z mężem na taki krok.
ważka, dla mnie to też ważna kwestia chociaż dopiero jestem na początku ciąży; jaki bank wybrałaś?
Baśka

Re: Szkoła rodzenia a stres

Post autor: Baśka »

nie zazdroszczę Wam teraz dziewczyny... Nie dość, że sam poród to ogromny stres i przeżycie to jeszcze teraz przez koronawirusa w większości szpitalach nie można rodzić rodzinnie - z mężem, partnerem. Wiem, że nie jest to dramat, ale nie jest tez komfortowe... A poza tym, szpitale pozamykane dla odwiedzających, a co gorsze - dla matek dzieci, które np. urodziły się wcześniej i mają jakieś problemy :(


Baśka
---------------------------
Transformatory - ktoś, coś?
Oleńczuk

Re: Szkoła rodzenia a stres

Post autor: Oleńczuk »

Stres w ciąży faktycznie jest bardzo często spotykany. Niestety, nie jest to niczym przyjemnym, dlatego też powinnyście być świadome tego, że można sobie z nim poradzić. Na stronie https://psychomedic.pl/tokofobia-zaswia ... go-ciecia/ znajdziecie sporo informacji na temat tego, w jaki sposób mogłybyście sobie z nim poradzić. To bardzo cenna rzecz, więc miejcie to już teraz na uwadze.
Tymoteusz1

Re: Szkoła rodzenia a stres

Post autor: Tymoteusz1 »

Wiele kobiet ma jednak problemy z tym, by poradzić sobie z ciążą, głównie pod kątem psychicznym. Właśnie dlatego ja mogę Wam polecić, że jeśli też jesteście w takiej sytuacji, to absolutnie nie powinnyście zamykać się z tym problemem w samotności. Najlepiej byłoby skorzystać ze wsparcia, które możecie uzyskać w https://psychomedic.pl/tokofobia-zaswia ... go-ciecia/ i po prostu zacząć cieszyć się tym wspaniałym czasem.
ODPOWIEDZ