Co po liceum

Wszystkie wątki, które nie znalazły się w pozostałych kategoriach, podróżnicze i nie tylko.
Awatar użytkownika
pomarancza
Posty: 25
Rejestracja: 04 sty 2019, 15:11

Co po liceum

Post autor: pomarancza »

sama ostatecznie zdecydowałam się na kierunek menedżer imprez kulturalnych i sportowych: http://www.wszop.edu.pl/kandydaci/zarza ... 259,54,259 mam nadzieję, że się dostanę bo kierunek to super sprawa. Chcę szukać pracę w agencjach eventowych i impresariatach, urzędach miast i gmin, klubach sportowych, instytucjach kultury i nowoczesnych obiektach widowiskowo-sportowych.
Awatar użytkownika
Ada
Posty: 270
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:08

Re: Co po liceum

Post autor: Ada »

Każdy chciałby iść na dobre studia po liceum. Ale żeby było to możliwe, trzeba najpierw dobrze zdać maturę. Jeśli chodzi o maturę z angielskiego, to polecam zapisać się na specjalny kurs https://www.profi-lingua.pl/kursy-jezykowe/maturalne. Dzięki niemu bardzo szybko przyswoicie potrzebna dawkę wiedzy i zdacie maturę bez problemu, a to pozwoli Wam się dostać na wymarzone studia ;)
Awatar użytkownika
wigga
Posty: 19
Rejestracja: 26 sie 2019, 14:04

Re: Co po liceum

Post autor: wigga »

Ja zawsze chciałam pójść w ślady mojej mamy, która jest położną i złożyłam papiery na położnictwo na Mazowieckiej Uczelni Medycznej w Warszawie http://mum.edu.pl/studia/studia-licencj ... loznictwo/. Uczelnia na poziomie, czesne na rozsądnym poziomie. Starsza siostra kończyć tu będzie fizjoterapię w tym roku i też jest mega zadowolona.
Awatar użytkownika
Chloe
Posty: 31
Rejestracja: 22 lip 2019, 14:08

Re: Co po liceum

Post autor: Chloe »

A czy znacie jakiś prywatny akademik we Wroclawiu?
Szukam już teraz, choć studia zaczynam dopiero w przyszłym roku, ale chcę mieć czas na sprawdzenie różnych opcji.
To dość zasadnicza decyzja, więc nie chcę tego robić na ostatnia chwilę, czy zostawiać przypadkowi.
Gdybyście mieli jakieś ciekawe namiary na akademiki, stancje, mieszkania to będę wdzięczna za polecenia!
Awatar użytkownika
dax11
Posty: 155
Rejestracja: 15 sie 2019, 16:36

Re: Co po liceum

Post autor: dax11 »

Po liceum i maturze miałem jeden rok przerwy na pracę by odłożyć trochę pieniędzy a następnie udałem się na uniwersytet do Krakowa. Studiowałem socjologię i bardzo się ciesze bo dzieki temu mam dzis dobra prace. Przy okazji polecam akademik https://unibase.pl/ mam stad wiele wspomnien ktorych nie zapomne do konca zycia i jak konczylem te studia to az mi bylo zal ze trzeba się stamtąd wyprowadzić... studia to nauka, ale także świetna przygoda!
Awatar użytkownika
manka001
Posty: 208
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:24

Re: Co po liceum

Post autor: manka001 »

Najlepiej postawić na jakieś studia, ale tylko takie, które wchodzą w Twój zakres zainteresowań i są spełnieniem Twoich własnych ambicji. Ze swojej strony polecam serdecznie studia MBA Warszawa. Mają szeroki wybór kierunków, bardzo dobrą kadrę wykładowców oraz świadome podejście do rynku. Na ich stronie https://studia-mba.pl/ znajdziesz więcej szczegółów w tym temacie, więc zachęcam zajrzeć.
Awatar użytkownika
HePtYcZkIeWiCz
Posty: 4
Rejestracja: 02 cze 2020, 17:03

Re: Co po liceum

Post autor: HePtYcZkIeWiCz »

Moim zdaniem po liceum najlepiej iść na studia.
Awatar użytkownika
Eska
Posty: 14
Rejestracja: 01 maja 2020, 16:02

Re: Co po liceum

Post autor: Eska »

Też uważam że na studia i to na dobry kierunek związany z finansami: https://vizja.pl/studia-wyzsze/finanse- ... c,wk5.html. Jeśli oczywiście jest się ścisłowcem, a nie humanistą. Chociaż osobiście znam dwie osoby, które po filologii polskiej pracują w ksiegowości, co mnie bardzo zadziwia. Ale widocznie w księgowości umysł humanisty też sobie poradzi
Awatar użytkownika
Marika23
Posty: 32
Rejestracja: 28 lut 2020, 2:56

Re: Co po liceum

Post autor: Marika23 »

Po liceum oczywiście studia! Nie wyobrażam sobie innej odpowiedzi. Teraz studia trzeba po prostu mieć zrobione, jeśli ważna jest dla ciebie przyszła kariera. Ja zdecydowałam się na zarządzanie sprzedażą na Wyższej Szkole Ekonomiczno-Humanistycznej https://wseh.pl/. Mają do wyboru studia stacjonarne oraz niestacjonarne. Jestem obecnie na drugim roku.
Awatar użytkownika
adam-levine
Posty: 10
Rejestracja: 17 gru 2019, 15:23

Re: Co po liceum

Post autor: adam-levine »

W czasach jakie mamy warto zainteresować się innymi możliwościami, niż po prostu "studia" Warto sprawdzić np. czym jest UWE, bo to pozwala na świetne, sprawne łączenie ze sobą różnych obowiązków, np. pracy z nauką, a w późniejszym czasie - rodziny z nauką. Dzięki temu, że można studiować zdalnie, z każdego miejsca na świecie - bardzo tę opcję polecam.
sebuś

Re: Co po liceum

Post autor: sebuś »

Moje dziecko wielokrotnie wspominało mi po co mu liceum . Po długich naradach doszedł do wniosku że będzie się nadal rozwijał .W tym roku szkolnym chodzi do pierwszej klasy i jest z tego powodu bardzo zadowolony. Korzysta z książek dodatkowych i ćwiczeń które zamówił z tej strony tutaj https://www.taniaksiazka.pl/podreczniki ... _1798.html .
uluś77

Re: Co po liceum

Post autor: uluś77 »

Witam,stoję prze dpowaznym wyborem studiow i bardzo zalezy mi na tym,by wybrac madrze id ojrzale. Czuję,że jest na mnie duza presja,bo od tego zalezy moja przyszlosc i praca. Co sądzicie o architekturze https://www.ssw-sopot.pl/architektura-krajobrazu/ ? Uwazam,ze kierunek moze byc rozwojowy.
Anką

Re: Co po liceum

Post autor: Anką »

Obecnie rzeczywiście architektura jest bardzo atrakcyjnym kierunkiem. Osobiście zdecydowałabym się na wzornictwo https://www.ssw-sopot.pl/wzornictwo/ . Zawsze chciałam kreować trendy, a nowe projekty są moją pasją. Zwłaszcza meble są wspaniałym materiałem dla architekta.
Awatar użytkownika
manka001
Posty: 208
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:24

Re: Co po liceum

Post autor: manka001 »

Wybór kierunku studiów możemy określić jako pierwszy i najważniejszy krok w dorosłe życie. Wybór tego typu jest kwestią indywidualną i opiera się na naszych zdolnościach oraz naszej wizji przyszłości. Dlatego tak ważne jest by wybrać odpowiednio. Dobrym rozwiązaniem będzie sprawdzenie oferty szkół na ich stronach internetowych, choćby tutaj ultswiecie.edu.pl
ODPOWIEDZ