Dom opieki dla starszych osób

Wszystkie wątki, które nie znalazły się w pozostałych kategoriach, podróżnicze i nie tylko.
Awatar użytkownika
kozi44
Posty: 105
Rejestracja: 11 lip 2019, 16:40

Dom opieki dla starszych osób

Post autor: kozi44 »

Zastanawiam się czy ktoś z forum mógłby mi polecić dobry i sprawdzony dom seniora we Wrocławiu lub okolicy?
Awatar użytkownika
kozi44
Posty: 105
Rejestracja: 11 lip 2019, 16:40

Re: Dom opieki dla starszych osób

Post autor: kozi44 »

Słuchaj, a próbowałeś może sprawdzić centrum seniora PHM we Wrocławiu? Z tego co widzę są oni też wspierani przez fundację i mają na prawdę ciekawą ofertę jeśli chodzi o opiekę nad seniorami. Wydaje mi się, że warto jest zainteresować się ich ofertą
Awatar użytkownika
switezianka
Posty: 19
Rejestracja: 03 kwie 2019, 7:50

Re: Dom opieki dla starszych osób

Post autor: switezianka »

Oddając osobę starszą do domu opieki i tak powinniśmy pomyśleć o tym, jak zadbać o jego zdrowie. Myślę, że taki dobry neurolog w świętochłowicach od czasu do czasu naprawdę nie zaszkodzi. Tym bardziej że tak naprawdę im wcześniej wykrywa się chorobę, tym szybciej można ją wyleczyć, albo zahamować jej rozwój.
Awatar użytkownika
Marysia
Posty: 139
Rejestracja: 11 kwie 2019, 14:19

Re: Dom opieki dla starszych osób

Post autor: Marysia »

Wiem ze w starszym wieku niestety ciezej jest zadbac o swoje zdrowie samemu a opieka nad osobą starszą to odpowiedzialne zadanie i nie kazdy ma na to czas. Nie można powierzyć tego każdemu. Duże doświadczenie w takiej pracy ma jednak ośrodek Pod Topolami w Piotrkowie Kujawskim https://podtopolami.eu/ Wiele osób im zaufało i są zadowoleni. Opiekunowie mają dobre podejście do starszych osób no i otaczaja ich calodobowa opieka.
Awatar użytkownika
mtylda
Posty: 68
Rejestracja: 04 gru 2019, 10:51

Re: Dom opieki dla starszych osób

Post autor: mtylda »

Z kolei ja mam bliską osobę w domu seniora http://podtopolami.pl, gdzie prywatny pobyt jest naprawde ok dla starszych , ale zdecydowałam się na właśnie ten ośrodek z pełną świadomością tego, dlaczego koszta są takie. Według mnie jest po prostu zupełnie inna atmosfera, niż w podobnych ośrodkach. Całodobowa opieka, ale ludzi zaangażowanych i szanujących starszych, rehabilitacje bardzo nowoczesne, wysoki standard, a opieka najlepsza z możliwych.
Iryryryśś

Re: Dom opieki dla starszych osób

Post autor: Iryryryśś »

Wiem ze w starszym wieku niestety ciezej jest zadbac o swoje zdrowie samemu a opieka nad osobą starszą to odpowiedzialne zadanie i nie kazdy ma na to czas. Nie można powierzyć tego każdemu. Duże doświadczenie w takiej pracy ma jednak ośrodek Pod Topolami w Piotrkowie Kujawskim / Wiele osób im zaufało i są zadowoleni. Opiekunowie mają dobre podejście do starszych osób no i otaczaja ich calodobowa opieka.
MaksymalnyMąx

Re: Dom opieki dla starszych osób

Post autor: MaksymalnyMąx »

Wydaje mi się, że takie domu opieki dla starszych osób w naszym kraju nie mają za dobrego PRu. Nie wiem skąd to się bierze, bo to jest bardzo dobrym sposób na spędzenie spokojnej starości, wśród osób z podobnymi problemami. Ja sam chciałbym tam trafić na starość :)
Makańska

Re: Dom opieki dla starszych osób

Post autor: Makańska »

Wybór dobrego domu opieki wbrew pozorom wcale nie jest łatwy, szczególnie teraz, gdy jest pandemia i nie bardzo można odwiedzać, wchodzić wszędzie itd. Trzeba polegać na opiniach. Ja mogę polecić Wam Dom Rodzinny w Nowym Dworze Mazowieckim. To konkretnie jest zakład opiekunczo-leczniczy. Nawet oddział paliatywny tam mają, więc i bardzo schorowane osoby tam mogą przebywać.
Boś

Re: Dom opieki dla starszych osób

Post autor: Boś »

Warto bardzo dobrze sprawdzić dom opieki, przed jego wyborem. Osobiście patrzyłam na opinie w internecie, dlatego wybrałam ten ośrodek http://www.domlesnezacisze.pl/. Dom Spokojnej Starości Leśne Zacisze to miejsce dla osób w podeszłym wieku, poszukujących spokoju i komfortu. Posiada w internecie bardzo dobre opinie.
Łania29

Re: Dom opieki dla starszych osób

Post autor: Łania29 »

Jeśli tylko mamy taką możliwość to seniorów w naszej rodzinie nie przekazujemy pod opiekę ośrodków opiekuńczych dla osób starych.Sami na razie staramy zapewnić im byt, opiekę medyczną i opiekę taką codzienną.W wiele potrzebnych nam rzeczy zaopatrujemy się w internecie , dla przykładu pieluchomajtki dla seniora ,których przy starszych osobach zużywamy dość dużo.
Baś

Re: Dom opieki dla starszych osób

Post autor: Baś »

Ja z całego serca mogę wam polecić https://podtopolami.eu/, naprawdę świetne miejsce dla starszych osób. Niektórzy się boją o los starszych osób w momencie kiedy ich tam zostawiamy a ja z czystym sumieniem zostawiam tam swoją babcię, wiem, że jest pod dobrą i profesjonalną opieką.
Awatar użytkownika
kasiakowa06
Posty: 273
Rejestracja: 25 lip 2019, 12:46

Re: Dom opieki dla starszych osób

Post autor: kasiakowa06 »

kozi44 pisze: ↑01 sie 2020, 22:55 Zastanawiam się czy ktoś z forum mógłby mi polecić dobry i sprawdzony dom seniora we Wrocławiu lub okolicy?
Ja mogę polecić tylko ten dom opieki: http://wiejskieklimaty.net/home/som-opi ... opomorskie

Obrazek
ODPOWIEDZ