Ekologia

Wszystkie wątki, które nie znalazły się w pozostałych kategoriach, podróżnicze i nie tylko.
Hień

Ekologia

Post autor: Hień »

Nigdy jakoś specjalnie nie interesowałam się ekologią i tym, że są jakieś certyfikaty dla firm które są pro ekologiczne. Na przykład takie: http://www.adees.net/iso14001.php Ostatnio trochę o tym czytałam i zainteresował mnie temat. Interesujecie się ekologią?
kółka

Re: Ekologia

Post autor: kółka »

Jeśli chodzi o bycie eko, to ja zmieniłam swoje nawyki żywieniowe. Nie dość, że lepiej się czuję to mam też więcej energii do działania. Ostatnio koleżanka dała mi namiar na sklep Swojska Piwniczka i planuję zrobić tam większe zakupy.
Awatar użytkownika
Iwonka5
Posty: 168
Rejestracja: 07 paź 2019, 21:30

Re: Ekologia

Post autor: Iwonka5 »

Każda nasza codzienna decyzja ma wpływ na ekologie, nawet nie zdajecie sobie z tego pewnie sprawy. Zobaczcie sobie tu może tu firmę http://betterbetter.com i ich propozycje. Postawcie na ekologiczne wyposażenie wnętrz.

święta aleksandra patronka zdjęcie
Awatar użytkownika
adam-levine
Posty: 10
Rejestracja: 17 gru 2019, 15:23

Re: Ekologia

Post autor: adam-levine »

Jeśli zastanawiacie się jak w bezpieczny sposób pozbyć się problematycznych odpadów, jak np. wełna mineralna to warto zamówić ekspertów. Polecam, do każdego miejsca Polski https://www.ecoexpress24.pl/wywoz-odpad ... -mineralna, zajmują się dostarczaniem kontenerów i utylizacją.
Awatar użytkownika
nelia
Posty: 131
Rejestracja: 20 mar 2019, 11:47

Re: Ekologia

Post autor: nelia »

Ekologia to nie tylko gospodarka odpadami. To także wyrobienie sobie codziennych nawyków sięgania po odpowiednie produkty - w każdej dziedzinie. Wiem, że w ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się buty wegańskie. Jeśli nie słyszeliście o takich to poczytajcie tu https://blog.panpablo.pl/buty-weganskie ... to-sie-je/ . Myślę, że to przybliży Wam temat.
krzyś

Re: Ekologia

Post autor: krzyś »

Jak poszukujecie firmy, która zajmuje się ekologią, to zdecydowanie polecam zajrzeć pod ten link https://www.ekomeritum.pl gdzie znajdziecie naprawdę mega profesjonalny zespół, zajmujący się ekologią. Ja mam zamiar odbyć u nich szkolenie, którego nie mogę się już doczekać. Jak najbardziej polecam.
Śnieżka

Re: Ekologia

Post autor: Śnieżka »

Pod wpływem upływu czasu i wielu czynników zależnych od człowieka dochodzi w przyrodzie do zmian takich jak degradacja gleby. Na czym polega ten proces? Jakie znaczenie ma gleba? Jak każdy z nas może się przyczyniać do poprawy stanu środowiska? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie na stronie http://esbud.pl/degradacja-gleb-na-czym ... cji-gleby/
ignaś

Re: Ekologia

Post autor: ignaś »

Każdy powinien zdawać sobie sprawę z tego, jak ważne jest wspólne dbanie o stan naszego środowiska. Niestety coraz częściej się załamuje widząc to co się dzieje. Mam tylko nadzieję, że coraz częściej będę widział akcje takie jak wyzwanie Dentons, które polegają na edukacji najmłodszych i tworzeniu sztuki z recyklingu. Bardzo mi się podoba ta inicjatywa, powinniśmy wszyscy dbać o dobro naszej planety, takie działania powinny nas do tego zachęcać.
Jośka25

Re: Ekologia

Post autor: Jośka25 »

Według mnie im więcej ludzi przejdzie na ekologiczne rozwiązania tym wszystkim będzie żyło się lepiej. Ja mam zamiar zacząć korzystać z zielonej energii od respect energy. Ich oferta na pra czy gaz jest oparta na kupowaniu tych nośników od firm które nie generują śladu węglowego czyli są zielone. Wam również polecam pomyśleć nad tym tematem i wdrożyć u siebie a będzie się nam żyło lepiej.
kinguś

Re: Ekologia

Post autor: kinguś »

Staram się żyć ekologicznie dlatego zdecydowałam się na wymianę ogrzewania na gazowe . Skorzystałam z usług firmy która zajmuję się takimi instalacjami tutaj http://lpgdirect.pl/ . Biuro te zajmuję się dystrybucją, instalacją, sprzedażą zbiorników jak i również serwisem na terenie całej Polski.
Awatar użytkownika
kasiakowa06
Posty: 273
Rejestracja: 25 lip 2019, 12:46

Re: Ekologia

Post autor: kasiakowa06 »

Jośka25 pisze: ↑08 lip 2021, 12:22 Według mnie im więcej ludzi przejdzie na ekologiczne rozwiązania tym wszystkim będzie żyło się lepiej. Ja mam zamiar zacząć korzystać z zielonej energii od respect energy. Ich oferta na pra czy gaz jest oparta na kupowaniu tych nośników od firm które nie generują śladu węglowego czyli są zielone. Wam również polecam pomyśleć nad tym tematem i wdrożyć u siebie a będzie się nam żyło lepiej.

Zdecydowanie się zgadzam. Robię wszystko by być eko.


Obrazek
-----------------------------------------------------------------------------------
maszyny dla przemysłu - https://przesiewaczewibracyjne.pl/
Marianna4

Re: Ekologia

Post autor: Marianna4 »

Od czego zaczęliście być bardziej eko ? U mnie zaczęło się od ograniczenia kupowania produktów w plastikowych opakowaniach, co prawda nie da się tego całkowicie uniknąć, ale myślę, że zużywam przynajmniej mnie plastiku niż kiedyś : ) Chodzę z własną torbą na zakupy, sortuje śmieci, a w narzędziach ogrodniczych które potrzebują benzyny używam benzyny alkilatowej https://warter.pro/
asia47

Re: Ekologia

Post autor: asia47 »

Sprzątanie mieszkania lub domu można sobie uprościć korzystając z oferty sklepu internetowego https://sklepinco.pl/marka/ludwik-ekologiczny/, mają u siebie w ofercie dobre produkty ekologiczne do czyszczenia oraz prania. Warto zapoznać się z tą propozycją.
Awatar użytkownika
manka001
Posty: 208
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:24

Re: Ekologia

Post autor: manka001 »

Bez wątpienia obecnie produkcja regranulatów ldpe, są bardzo docenianym rozwiązaniem. Warto jest skorzystać z ich najlepszych rozwiązań, które znajdziesz na stronie https://contalen-recycling.com/ a które mogą być dobrym pomysłem w obszarze dopasowania i jakości. To na pewno będzie dobra decyzja dla Ciebie

remont rozrzutnika
Bartek7544

Re: Ekologia

Post autor: Bartek7544 »

Jeżeli mówimy o ekologii, to trzeba wspomnieć o terminie, na który trafiłem stosunkowo niedawno - ekoterapia. Jeśli pierwszy raz słyszycie o ekoterapii, czy terapii z użyciem natury, to koniecznie sprawdźcie portal https://naturallybalanced.org który posiada całe mnóstwo artykułów w dzidzinie ekoterapii i innych wartościowych tematach. Polecam
Awatar użytkownika
tormund90
Posty: 216
Rejestracja: 05 maja 2019, 20:53

Re: Ekologia

Post autor: tormund90 »

Muszę przyznać, że ostatnio zastanawiałem się, z kim się skontaktować, aby w ekologiczny sposób pozbyć się elektrośmieci. Na szczęście trafiłem na ofertę firmy odbiorydomowe.pl i sądzę, że idealnie się sprawdzą. Posiadają ogromne doświadczenie, więc na pewno nie będę żałować tej współpracy.
michal5949

Re: Ekologia

Post autor: michal5949 »

Jeśli nie słyszeliście wcześniej o idei upcyklingu, to koniecznie sprawdzajcie ten termin! Bardzo przydatna wiedza, którą można wykorzystać w codziennym życiu https://naturallybalanced.org/upcykling/ polecam!
ODPOWIEDZ