Kontrola podatkowa w firmie

Wszystkie wątki, które nie znalazły się w pozostałych kategoriach, podróżnicze i nie tylko.
Awatar użytkownika
Wincent44
Posty: 51
Rejestracja: 22 mar 2019, 13:55

Kontrola podatkowa w firmie

Post autor: Wincent44 »

Czeka mnie kontrola podatkowa w firmie i trochę się stresuję. Myślicie, że te porady https://portalzielonagora.pl/2019100923 ... -sie-wiaze są sprawdzone pod tym względem?
Kiedyś zostaliśmy połączeni przez los, przypadek
Awatar użytkownika
majkel
Posty: 189
Rejestracja: 30 cze 2020, 21:55

Re: Kontrola podatkowa w firmie

Post autor: majkel »

Ja nigdy jeszcze takiej kontroli nie miałem, ale to pewnie dlatego, że nie prowadziłem jeszcze żadnej firmy. Mimo wszystko jak pracowałem do niedawna we Francji to po zapoznaniu się z https://taxology.co/jaki-vat-obowiazuje-we-francji/ wiem już jaki podatek VAT właśnie tam obowiązuje.
Fruźek

Re: Kontrola podatkowa w firmie

Post autor: Fruźek »

Ja jeszcze takich kontroli u siebie nie miałem i na dobrą sprawę dopiero co zaczynam swoją przygodę ze sprzedażą online. Muszę przyznać, że bardzo fajnie napisano również na stronie https://3obieg.pl/co-nalezy-wiedziec-o- ... zy-online/ o tym jak wygląda sprawa z podatkiem VAT przy takiej sprzedaży.
Ćwiek

Re: Kontrola podatkowa w firmie

Post autor: Ćwiek »

Ja jeszcze nie miałem okazji uczestniczyć w czynnościach kontrolnych ale kiedyś faktycznie to może się zdarzyć. Dlatego jestem zdania, że samo posiadanie właściwej wiedzy z obszaru podatków jest dość ważne. Nawet jakiś czas temu natrafiłem na ciekawy wpis https://mlodziprzyglosie.pl/vat-oss-jak ... nternecie/ gdzie dokładnie wyjaśniono czym jest VAT OSS i jak wpłynie on na sprzedaż w Internecie.
ODPOWIEDZ