Kto wie coś o DDA?

Wszystkie wątki, które nie znalazły się w pozostałych kategoriach, podróżnicze i nie tylko.
Awatar użytkownika
maurycjusz88
Posty: 1
Rejestracja: 06 lip 2019, 21:16

Kto wie coś o DDA?

Post autor: maurycjusz88 »

Mam pytanie, bo ostatnio obił mi sie o uszy termin DDA. Co to w sumie oznacza? Macie namiar na jakieś ciekawe publikacje na ten temat?
Awatar użytkownika
iwona1991
Posty: 2
Rejestracja: 15 lip 2019, 11:31

Re: Kto wie coś o DDA?

Post autor: iwona1991 »

DDA czyli Dorosłe Dzieci Alkoholików. To syndrom, który dotyka osoby dorastające w rodzinach gdzie był problem alkoholowy. Tutaj jest to dokładniej opisane http://poradniasalomon.com.pl/psychoterapia/terapia-dda-ddd/
Awatar użytkownika
kalia
Posty: 48
Rejestracja: 03 sty 2019, 13:51

Re: Kto wie coś o DDA?

Post autor: kalia »

Ja uważam, że zawsze warto iść porozmawiać ze specjalistą. Taka rozmowa może tylko pomóc, na pewno nie zaszkodzi. Poczytajcie sobie na przykład o ofercie poradni psychologiczno-psychiatrycznej Empatio: https://psycholog-ms.pl/ . Jestem pewna, że w tym miejscu znajdziecie potrzebną Wam pomoc.
Awatar użytkownika
Labamba
Posty: 79
Rejestracja: 16 sty 2019, 18:23

Re: Kto wie coś o DDA?

Post autor: Labamba »

Takie osoby mają traumę z dzieciństwa i często też powinny poddać się terapii. Jest nawet taki Ośrodek Terapii Uzależnień Nefo, o którym słyszałam same dobre rzeczy i który otacza opieką także bliskich osób uzależnionych. Prowadzą go specjaliści posiadający doświadczenie i nie jest im obojętny los osób pokrzywdzonych. W razie potrzeby warto się do nich zgłosić.
Awatar użytkownika
pchełka
Posty: 53
Rejestracja: 16 maja 2019, 13:15

Re: Kto wie coś o DDA?

Post autor: pchełka »

Szczerze mówiąc to nie mam pojęcia, ale chyba to ma coś wspólnego z jakimiś problemami związanymi z osobą uzależnioną. Często bywa tak, że staramy się pomóc takiej osobie a zapominamy o sobie. Patrząc na uzależnienie osoby bliskiej bardzo często my popadamy w jakąś skrajność. W takim przypadku warto sięgnąć po pomoc, jak choćby udać się do psychoterapeuty. W Wejherowie jest bardzo dobry taki gabinet http://psychoterapeutawejherowo.pl/ Tam możesz liczyć na pełen profesjonalizm i indywidualne podejście do każdego problemu
Awatar użytkownika
Lambda
Posty: 46
Rejestracja: 29 lip 2019, 16:05

Re: Kto wie coś o DDA?

Post autor: Lambda »

Nie wiem co to takiego DDA powiem szczerze, Z mojej strony bardzo polecam wybrac się do centrum psychologicznego Sens w Mińsku Mazowieckim https://cpsens.pl Bardzo dobrzy psychologowie, wykwalifikowani, pomogli wielu osobom.
Awatar użytkownika
nelia
Posty: 131
Rejestracja: 20 mar 2019, 11:47

Re: Kto wie coś o DDA?

Post autor: nelia »

Syndrom DDA oznacza syndrom dorosłych dzieci alkoholików. Taka trauma z dzieciństwa potrafi "wlec się" za człowiekiem całe życie i wpływać na jego różne aspekty. tylko odpowiednia terapia, przepracowanie problemu, może pomóc. A do tego potrzebny jest dobry psycholog. Wiem, że w Łodzi klinika PsychoMedic dysponuje odpowiednią, doświadczoną i pełną empatii kadrą. Przy takim wsparciu można poukładać sobie pewne tematy i warto z tego skorzystać.
Awatar użytkownika
Ryxus
Posty: 61
Rejestracja: 16 sty 2019, 18:24

Re: Kto wie coś o DDA?

Post autor: Ryxus »

Coś o tym wiem, bo u nas w rodzinie jest taki przypadek. Chodzi tu konkretnie o mojego kuzyna i zastanawiam się, jak można by mu pomóc. Ciekawe czy taki Ośrodek terapii Forest zająłby się jego przypadkiem. Musiałabym do nich zadzwonić. Dobrze byłoby, aby właśnie do niego trafił, ponieważ osoby, które w nim przebywają, oceniają go bardzo pozytywnie. A może macie tam swoich bliskich?
Awatar użytkownika
dax11
Posty: 155
Rejestracja: 15 sie 2019, 16:36

Re: Kto wie coś o DDA?

Post autor: dax11 »

Szczerze mówiac to ja tez się nad terapia jakis czas zastanawiam.... specjaliste https://elkader.pl/ poleca wiele osob tylko mi jakos brakowalo odwagi. Ostatnie dni byly najgorsze bo zle sie czulem ze sobą i chyba to jest ten moment. Nie jest łatwo być DDA.
ODPOWIEDZ