Oświetlenie w mieście

Wszystkie wątki, które nie znalazły się w pozostałych kategoriach, podróżnicze i nie tylko.
Awatar użytkownika
Allinclusive1
Posty: 11
Rejestracja: 21 paź 2019, 21:28

Oświetlenie w mieście

Post autor: Allinclusive1 »

Tydzień temu byłam na spotkaniu z Rady Miasta, na którym poruszano temat nowego oświetlenia. Przedstawiciel Rady podsunął pomysł zamontowania oświetlenia ledowego, które ograniczy zużycie prądu oraz bardziej doświetli miasto. W domu poszukałam informacji o tym oświetleniu i trafiłam na bloga http://uliczneled.pl . Zachęcam do lektury. Myślę, że w mieszkaniu ledy zamontuje.
Awatar użytkownika
Labamba
Posty: 79
Rejestracja: 16 sty 2019, 18:23

Re: Oświetlenie w mieście

Post autor: Labamba »

Ja z kole myślałam, żeby w naszym zakładzie pracy zastosować oświetlenie przemysłowe led , ponieważ faktycznie jest ekonomiczne i ekologiczne. Poza tym jest też bezpieczne dla zdrowia i jednocześnie dużo tańsze od tradycyjnego. Zresztą teraz jest też częściej j stosowane przez przedsiębiorców. Zwłaszcza lampy hermetyczne, które są odporne na czynniki zewnętrzne.
Awatar użytkownika
Mikolajus74
Posty: 4
Rejestracja: 11 mar 2020, 20:16

Re: Oświetlenie w mieście

Post autor: Mikolajus74 »

U mnie są normalne latarnie...
Awatar użytkownika
marcika
Posty: 65
Rejestracja: 08 paź 2019, 10:36

Re: Oświetlenie w mieście

Post autor: marcika »

Myślę, że większość z nas zwiedzając czy chociażby wychodząc na miasta wieczorami lubi właśnie podziwiać jak są oświetlone przeróżne obiekty. Nie da się ukryć, że wymaga to ogromnej pracy i sporego wysiłku osób odpowiedzialnych za taką nowoczesność https://www.lighting.philips.pl/systemy/system-areas .
Awatar użytkownika
fejsia
Posty: 60
Rejestracja: 08 sie 2019, 9:33

Re: Oświetlenie w mieście

Post autor: fejsia »

Kurcze to jest bardzo ale to bardzo ważnt temat. Moim zdaniem każde miasto powinno obowiązkowo wykonać audyt energetyczny https://www.luxmat.pl/oferta-old-2/audy ... ulicznego/ Wiele korzyści z tego mogą mieć ! Gdyby wszedzie cos takiego wykonano to mozna wielkie oszczednosci wprowadzic
Awatar użytkownika
Telimena02
Posty: 65
Rejestracja: 20 wrz 2019, 17:27

Re: Oświetlenie w mieście

Post autor: Telimena02 »

Dobór oświetlenia czy to zewnętrznego czy wewnętrznego jest kluczową kwestią. Od tego zależy czy intensywność światła będzie prawidłowa oraz czy pobór energii elektrycznej nie będzie za wysoki. Nam potrzebne są aktualnie świetlówki liniowe - https://hurtownia-swiatla.pl/swietlowki W pewnych pomieszczeniach takie oświetlenie jest najbardziej efektywne i spełnia oczekiwania.
Awatar użytkownika
Iwonka5
Posty: 168
Rejestracja: 07 paź 2019, 21:30

Re: Oświetlenie w mieście

Post autor: Iwonka5 »

Wysokie lampy można zobaczyć w każdym mieście;) Ja u siebie teraz w domu zajmuje się oświetleniem. Stawiam głównie na ledy :) Tu na stronie https://strefaledowa.pl znalazłam różnego rodzaju żarówki, zasilacze, taśmy led
inkaś

Re: Oświetlenie w mieście

Post autor: inkaś »

Jeśli chodzi o latarnie uliczne, to na pewno warto sobie zerknąć tutaj https://www.elmarco.pl/oferta/miejsce-u ... ie-uliczne . Jest tam ciekawa oferta w tym zakresie. Mają tam sporo różnych propozycji dopasowanych do konkretnych potrzeb. Widać, że naprawdę profesjonalnie podchodzą do tematu, jeśli chodzi o oświetlenie.
częstka

Re: Oświetlenie w mieście

Post autor: częstka »

Hybrydowa latarnia uliczna to innowacyjne połączenie mocy odnawialnej produkowanej przez baterie słoneczne a turbiny wiatrowej. Na szczycie latarni zamontowany jest panel słoneczny i turbina wiatrowa, poniżej znajduje się źródło światła. Latarnie hybrydowe uniezależniają się od energetyki ogólnej.
Awatar użytkownika
majkel
Posty: 189
Rejestracja: 30 cze 2020, 21:55

Re: Oświetlenie w mieście

Post autor: majkel »

Akurat sama kwestia oświetlenia jak dla mnie jest czymś niezwykle ważnym i muszę przyznać, że jak najbardziej warto jest również wiedzieć co jest teraz w modzie. Ja jestem bardzo zadowolony z tego co udało mi się przeczytać w http://urzadzanie.com.pl/tasma-led-oswi ... xxi-wieku/ gdyż faktycznie taśmy LED są doskonałą formą oświetlenia.
Luluś

Re: Oświetlenie w mieście

Post autor: Luluś »

Ostatnio są stosowane najczęściej, do oświetlania miasta lampy uliczne LED ich zaleta jest to ze przy bardzo małym poborze energii, bardzo ładnie oświetlają miejsca w mieście, dlatego często tez są zakładane na stadionach, i innych placach użyteczności publicznej.
Dostawca

Re: Oświetlenie w mieście

Post autor: Dostawca »

Każdy rodzaj oświetlenia jest bardzo ważny i jeżeli chodzi o mnie to ja również zacząłem skupiać się na tym, aby wiedzieć także gdzie bez żadnego problemu znajdę oświetlenie targowe. Jak udało mi się zauważyć to właśnie firma http://taniediody.pl/ w takiego rodzaju działaniach się na pewno specjalizuje.
margola

Re: Oświetlenie w mieście

Post autor: margola »

NO to moim zdaniem warto byłoby postawić tutaj na oferty Pro-Sun, ponieważ tam znajdziecie lampy parkingowe. Takie, które efektywnie świecą i są jednocześnie oszczędne. Dlatego warto się przyjrzeć ich propozycjom.
ODPOWIEDZ