Szkoła

Wszystkie wątki, które nie znalazły się w pozostałych kategoriach, podróżnicze i nie tylko.
Awatar użytkownika
manka001
Posty: 208
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:24

Szkoła

Post autor: manka001 »

Czas w szkole to moment dla dziecka do nauczenia się wielu rzeczy. Bez wątpienia taka chwila umożliwia zobaczenie pewnych rzeczy z zupełnie innej perspektywy. Dlatego jeśli Twoje dziecko kocha zajęcia manualne, takie jak plastyka czy technika rozwijaj w nim tę ciekawość! Postaw na nożyczki, kleje szkolne i papier kolorowy, aby mogło tworzyć wiele ciekawych prac.
gOdAjNoWśKi

Re: Szkoła

Post autor: gOdAjNoWśKi »

Pamiętajcie, że dziecko w szkole uczy się tylko takiej podstawowej wiedzy, a wszystko inne wynosi z domu i to my dobrzy rodzice powinniśmy się nim w pełni zająć. Moje podejście do tego tematu zmieniło się kiedy trafiłem na bloga https://alamama.pl/inspiracje/. Bardzo mnie to zainspirowało do działania.

helaguard
zuzuś

Re: Szkoła

Post autor: zuzuś »

W tej chwili moje dziecko nie uczęszcza do szkoły dlatego ze ma nauczanie zdalne. Ale martwi mnie to ze zdaję za parę miesięcy maturę i średnio pamięta materiał . Kupiłam jej więc do powtórki podręcznik " Teraz matura. Matematyka. Vademecum. Poziom rozszerzony " z tego sklepu tutaj https://www.taniaksiazka.pl/t/matura-matematyka-2021 . Ułatwia przypomnienie najważniejszych informacji, wzorów i definicji z matematyki, które będą przydane na maturze.
Awatar użytkownika
Ada
Posty: 270
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:08

Re: Szkoła

Post autor: Ada »

A skoro już o szkole mowa, to jaka jest Waszym zdaniem najlepsza, działająca w Polsce szkoła języków obcych? Mi się wydaje, że na przykład Szkoła Językowa ProfiLingua ma całkiem atrakcyjną ofertę. Jak widać na stronie internetowej https://www.profi-lingua.pl/kursy-jezyk ... ski/online, organizuje ona nawet kursy z języka ukraińskiego i to w systemie on-line. Co o tym sądzicie?
liluś

Re: Szkoła

Post autor: liluś »

Moje dziecko jest w szóstej klasie i w tej chwili ma naukę zdalną . Na początku musiałam kupić mu odpowiedni sprzęt komputerowy do nauki . Wybrałam Komputer Dell Vostro 3681 N217VD3681EMEA01_2101_9U z tej strony tutaj https://itnes.pl/komputery/komputery-dell/ . Najważniejszym elementem modelu jest 8-rdzeniowa jednostka centralna i7-10700 z rodziny procesorów Intel Core i7 generacji Comet Lake.
Łania29

Re: Szkoła

Post autor: Łania29 »

Myślę ,że największe emocje towarzyszą nam wtedy, kiedy dziecko idzie do pierwszej klasy. Czasami zastanawiam się czy rodzicie czy dzieci bardziej przeżywają ten moment. Jak przygotować dziecko na ten ważny życiowy moment - https://www.jamama.pl/dziecko/uczen/pie ... wanie-187/ .Fajnie napisany tekst z pewnością pomoże wam i waszym pociechom, poczytajcie.
Awatar użytkownika
malinka81
Posty: 73
Rejestracja: 15 sie 2019, 14:29

Re: Szkoła

Post autor: malinka81 »

Rodzic tu ma bardzo dużo do powiedzenia, ale w moim przypadku to już w szkole dzieci robią tyle super kreatywnych rzeczy, że jestem o ich rozwój spokojna. Dzieci super się czują w szkole, dobrze uczą, czego chcieć więcej :) Wybrałam dla nich prywatną szkołę Te Vizja, głównie ze względu na języki, ale też jest i z tego wyboru wiele innych korzyści jak widać.
Paweł

Re: Szkoła

Post autor: Paweł »

Wyrównywanie szans u uczniów mających różnego rodzaju trudności w edukacji szkolnej, pogłębianie i rozszerzanie wiedzy oraz doskonalenie umiejętności, a także rozwijanie zainteresowań u uczniów szczególnie uzdolnionych gwarantuje CKU Pitagoras. Dla zainteresowanych zostawiam link: https://www.pitagoras.edu.pl/.

google play google edition
Kolkaś

Re: Szkoła

Post autor: Kolkaś »

Już niebawem zakończenie roku, osoby, które idą do liceum/Technikum macie już coś w głowie ? Co i gdzie pójdziecie ? Moja mama znalazła stronę https://www.nowaera.pl/szkola-srednia-b ... rekrutacja gdzie możecie się wszystkiego dowiedzieć od a do z :)
ławka

Re: Szkoła

Post autor: ławka »

Jak szkoła to i niezbędne wyposażenie dzieciakom jest potrzebne jak np. taki piórnik https://www.oleole.pl/artykuly-szkolne/ ... i_13.bhtml . Nie samymi książkami przecież człowiek żyje ;) A akurat ładnie posegregowane przyrządy powinny być, wtedy łatwiej się uczyć. Zgodzicie się ze mną? :)
Awatar użytkownika
Iwonka5
Posty: 168
Rejestracja: 07 paź 2019, 21:30

Re: Szkoła

Post autor: Iwonka5 »

Szkoła podstawowa jest bardzo ważny, trudnym wyborem. Ja pamiętam jak jeszcze kilka lat temu to wyglądało u mnie, może trochę za bardzo panikowałam. Córkę zapisalam do Te Vizji, szkoły prywatnej na Ochocie w Warszawie. Bardzo spodobała mi się duża ilość angielskiego i dodatkowy język obcy do wyboru.
Śnieżka

Re: Szkoła

Post autor: Śnieżka »

Wszyscy mamy świadomość, jak bardzo niedoinwestowane są obecnie szkoły publiczne. Jednak każda z nich może się starać o rozmaite formy dofinansowania w postaci grantów. Takie propozycje ma https://efc.edu.pl/programy/edukacja-in ... edukacyjne .
XxJANUŚHxX

Re: Szkoła

Post autor: XxJANUŚHxX »

Teraz dużo mówi się o tym jak to szkoła publiczna jest zła i że lepiej wysłać dziecko do szkoły prywatnej. Ja niestety nie mogę się z tym zgodzić. Mój syn chodzi do szkoły publicznej i jest bardzo z tego zadowolony. Sam widzę, że poziom jest tam bardzo wysoki, więc czemu nie korzystać z tego? :)
kamiś

Re: Szkoła

Post autor: kamiś »

Prowadzę z dziećmi treningi, ćwiczenia, dlatego staram się pogłębiać swoją wiedzę na każdym kroku i zdobywać coraz to nowe techniki, które pomogą mi jeszcze bardziej dbać o rozwój młodych piłkarzy. W tym celu korzystam z https://treningdzieci.pl/ gdzie można otrzymać sprawdzone materiały treningowe.
Zdzisiek78Ś

Re: Szkoła

Post autor: Zdzisiek78Ś »

Fundusze dla edukacji dziś, gdy wiele szkół cierpi na niedobory finansowe, są szczególnie ważne. Odpowiedzią na te palące potrzeby współczesnej szkoły jest działalność prowadzona przez różnorodne organizacje i fundacje, w tym między innymi oferowane przez nie granty na projekty edukacyjne. Między innymi przez https://efc.edu.pl/programy/edukacja-in ... edukacyjne
mirołada

Re: Szkoła

Post autor: mirołada »

Zakupy w internecie są bardzo wygodne i oszczędzają czas. Szukając podręczników szkolnych czy publikacji naukowych warto zajrzeć do Księgarni PWN. Księgarnia ta ma bardzo duży wybór i liczne promocje, więc na pewno znajdziecie to czego szukacie - na przykład podręcznik klasa 3: https://ksiegarnia.pwn.pl/Podreczniki-s ... 278,k.html .

tapety na telefon nokia lumia 610
Awatar użytkownika
kasiakowa06
Posty: 273
Rejestracja: 25 lip 2019, 12:46

Re: Szkoła

Post autor: kasiakowa06 »

manka001 pisze: ↑25 lis 2020, 11:53 Czas w szkole to moment dla dziecka do nauczenia się wielu rzeczy. Bez wątpienia taka chwila umożliwia zobaczenie pewnych rzeczy z zupełnie innej perspektywy. Dlatego jeśli Twoje dziecko kocha zajęcia manualne, takie jak plastyka czy technika rozwijaj w nim tę ciekawość! Postaw na nożyczki, papierowo.pl/kleje]kleje szkolne i papier kolorowy, aby mogło tworzyć wiele ciekawych prac.
Pamiętajmy też, jak ważna jest dobrze dobrana szkoła językowa. Mój syn chodził latem na zajęcia do https://mak.edu.pl/grupy-dzieci/obozy-jezykowe/

Obrazek
Awatar użytkownika
pejsan
Posty: 573
Rejestracja: 18 lip 2019, 19:24

Re: Szkoła

Post autor: pejsan »

Od dłuższego czasu szukasz odpowiedzi jak poradzić sobie z tym problemem ? Otóż mam dla Ciebie wspaniałą informację! Poświęciłem trochę swojego cennego czasu aby dowiedzieć się więcej na ten temat i o to są wyniki moich poszukiwań : https://busolamazury.pl/kategoria-produ ... mlodziezy/
niśka

Re: Szkoła

Post autor: niśka »

Niedawno właśnie w naszej szkole przeprowadzaliśmy remont, więc zdecydowaliśmy się na bardzo dobrą wykładzinę od https://www.coniveo.pl/dla-firm/dla-szkol-i-przedszkoli , jest ona bardzo elastyczna, zapewnia całkowite bezpieczeństwo dzieciom i przede wszystkim jest ona w odpowiednich żywych barwach co jest równie ważne
beatrix

Re: Szkoła

Post autor: beatrix »

A tutaj https://efc.edu.pl/ już zaglądaliście? Jeśli nie, to myślę, że warto się tam rozejrzeć. Znajdziecie tam namiar na fundację, która zajmuje się wsparciem edukacji. Na pewno plusem jest to, że nie tylko wspierają młodzież, ale również nauczycieli. Myślę, że warto się tam na spokojnie rozejrzeć i poczytać.
Awatar użytkownika
Karolinka
Posty: 11
Rejestracja: 25 mar 2020, 16:19

Re: Szkoła

Post autor: Karolinka »

Prywatna, a może publiczna? Jest to dosyć częsty dylemat jak tak rozmawiam z rodzicami, a wybór już bardzo indywidualny. Ja mogę polecić wam prywatne szkoły, dokładnie to Te Vizji z Warszawy. Ta szkoła prywatna może bardzo dużo zaoferować dzieciom jeżeli chodzi o świetny rozwój.
Małgoś

Re: Szkoła

Post autor: Małgoś »

Mogę potwierdzić;) Mój wybór to właśnie prywatna szkoła i bardzo dobrze wybrałam. Co prawda akurat się tak złożyło, że e Vizja Okopowa była najbliżej mojego mieszkania, ale to tylko jeszcze lepiej, bo dojazdy w Warszawie nie należą do najprzyjemniejszych rzeczy. Polecam właśnie na tą szkołę się zdecydować głównie ze względu na dużą ilość lekcji angielskiego, duży poziom języków obcych, a także i dodatkowe, rozwijające zajęcia wśród których każde dziecko dla siebie coś znajdzie.
dagma

Re: Szkoła

Post autor: dagma »

A czy wiecie może coś o Galileo? Ponoć jest to bardzo dobra szkoła demokratyczna , która świetnie edukuje i rozwija dzieci. Zapewnia przyjemne, przyjazne warunki - tak, aby dziecko mogło poszerzać swoje horyzonty, nabywać różne umiejętności itd.

selen włosy
Gość

Re: Szkoła

Post autor: Gość »

Ja to pierwszy raz moje dziecko do szkoły będę posyłać dopiero i wam powiem że tutaj https://beesafe.pl/ubezpieczenie-szkolne/ widziałam ofertę na dobre ubezpieczenie szkolne. Chyba wykupię bo niskie składki mają a nie chcę przepłacać za to.
Gość

Re: Szkoła

Post autor: Gość »

Szkołę muszę dla mojego syna wybrać teraz bo jednak coś lepszego bym chciała. No i też jakieś fajne ubezpieczenie szkolne które będzie obejmowało czas też poza nią i na wakacjach też.
Merez

Re: Szkoła

Post autor: Merez »

Obecnie technologia staje się coraz bardziej nieodłącznym składnikiem naszego życia, w tym również procesu nauczania i uczenia się. Monitory interaktywne to jedno z najnowocześniejszych narzędzi, które mogą w znacznym stopniu zwiększyć interakcyjność lekcji oraz zaangażowanie uczniów. Ażeby dowiedzieć się więcej na ów temat należy wejść na witrynę: http://interaktywne.net/monitory-interaktywne , gdzie można poznać zalety wykorzystywania tego typu narzędzi jak i również otrzymać cenne wskazówki, jakie mogą być użyteczne w czasie zakupu monitora. Poza tym znajduje się tam również szczegółowa oferta monitorów interaktywnych dla szkół i przedszkoli.
Toper

Re: Szkoła

Post autor: Toper »

Aktualnie technologia jest coraz bardziej nieodłącznym składnikiem naszego życia, w tym też procesu nauczania oraz uczenia się. Monitory interaktywne to jedno z najbardziej nowoczesnych narzędzi, jakie mogą w znacznym stopniu zwiększyć interaktywność lekcji a także zaangażowanie uczniów. Ażeby dowiedzieć się więcej na ów temat warto zajrzec na stronę: http://interaktywne.net/monitory-interaktywne , gdzie można poznać zalety wykorzystywania tego typu sprzętu jak i również otrzymać cenne wskazówki, jakie mogą być użyteczne podczas nabycia monitora. Poza tym znajduje się tam też szczegółowa oferta monitorów interaktywnych dla szkół oraz przedszkoli.
ODPOWIEDZ