Uprawa rzepaku

Wszystkie wątki, które nie znalazły się w pozostałych kategoriach, podróżnicze i nie tylko.
Marian

Uprawa rzepaku

Post autor: Marian »

Czytałem ostatnio, że można naprawdę sporo zarobić na uprawie rzepaku. Są tu jacyś rolnicy i mogą się wypowiedzieć na ten temat? na jakiej klasy ziemi sadzić trzeba żeby urosło?
Awatar użytkownika
araska
Posty: 25
Rejestracja: 24 lis 2019, 20:46

Re: Uprawa rzepaku

Post autor: araska »

Na sukces takiej uprawy składa się wiele czynników. Na pewno nie ma co oszczędzać na środkach ochrony roślin. Inaczej można nie zapobiec pojawieniu się choroby https://portal-ekologia.pl/choroby-rzep ... mi-walczyc i plony na pewno będą wtedy znacznie niższe . Kolejna sprawa to nawozy - mamy warunki pogodowe jakie mamy i roślina pozostawiona sama sobie nie poradzi sobie. Szczególnie ze względu na suszę. Trzeba ją wspomóc od początku.
wiśka

Re: Uprawa rzepaku

Post autor: wiśka »

Do takich większych upraw potrzebujemy zupełnie innych nawozów niż do ogrodu, przy uprawach tego typu stosowane są najczęściej nawozy płynne i chelaty, jeżeli chodzi o nawożenie ziemniaków, to wygląda to bardzo podobnie tylko mamy inne okresy, ponieważ ziemniak owocuje w innym czasie i faza wzrostu jest inna.
Awatar użytkownika
majkel
Posty: 189
Rejestracja: 30 cze 2020, 21:55

Re: Uprawa rzepaku

Post autor: majkel »

Tak naprawdę w momencie kiedy chcemy cokolwiek uprawiać na naszym polach to przedtem warto jest mieć odpowiednią wiedzę na ten temat. Właśnie dlatego zachęcam każdego do zapoznania się z ciekawym artykułem http://lubiehrubie.pl/wiadomosci/oprysk ... -wykonuje/ ponieważ tam właśnie wyjaśniono jak stosować oprysk na grzyba.
Awatar użytkownika
pejsan
Posty: 573
Rejestracja: 18 lip 2019, 19:24

Re: Uprawa rzepaku

Post autor: pejsan »

Ostatnio na wielu witrynach internetowych ukazało się kilka artykułów na ten temat ale ciężko było znaleźć rzetelne i sensowne informacje... Odwiedziłem kilka stron ale to tutaj najlepiej opisali ten problem dlatego nie zwlekaj i kliknij w ten link https://presscontent.pl/artykuly-sponsorowane/
Zbych

Re: Uprawa rzepaku

Post autor: Zbych »

Odpowiednia ochrona nasion jest fundamentem dla zdrowych i silnych roślin. Syngenta koncentruje się na dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań w tej dziedzinie, co znajduje odzwierciedlenie w ofercie dostępnej na stronie https://www.syngenta.pl/ i dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, nasiona są lepiej chronione przed chorobami i szkodnikami, co przekłada się na lepsze plony i wydajność upraw.
ODPOWIEDZ