Bieganie po górach?

Pływanie, kajaki, wspinaczka? Rozmawiamy o uprawianiu sportów w trakcie wakacji, polecamy miejsca z dobrym sprzętem i dobrymi instruktorami.
ślad

Bieganie po górach?

Post autor: ślad »

Czy znajdą się tu osoby które biegają bądź biegały kiedyś po górach? czy to na pewno bezpieczne? w jaki sposób się odpowiednio przygotować?
Awatar użytkownika
araska
Posty: 26
Rejestracja: 24 lis 2019, 20:46

Re: Bieganie po górach?

Post autor: araska »

Moja siostra biega już od kilku lat. Nawet mnie próbuje w to wciągnąć ale u mnie brakuje kondycji na zwyczajne bieganie, co tu mówić o takim po górach. Sport na pewno daje dużo frajdy i jeśli się czujesz na siłach to próbuj. Na https://idymy.pl/buty-do-biegania-po-go ... re-wybrac/ masz porady jakie buty do biegania po górach wybrać. Nie można na pewno wybrać się w takich tradycyjnych z cienką podeszwą. Na pewno więcej jak jednego nie wytrzymają o ile nie uszkodzić stóp w trakcie. Także od butów zaczynasz, potem zbierasz ekipę i można ruszać w góry. Jak masz kondycję ok to Ci się spodoba.
Awatar użytkownika
dax11
Posty: 155
Rejestracja: 15 sie 2019, 16:36

Re: Bieganie po górach?

Post autor: dax11 »

Bieganie po górach jest super oczywiście tylko wtedy, jeśli zachowamy odpowiednia ostrożność. Ważne są też sprawdzone buty do biegania adidas to jak dla mnie jeden z lepszych producentów i sam posiadam 2 pary takich butów właśnie od nich. Bardzo sobie chwalę ;)
łukalor

Re: Bieganie po górach?

Post autor: łukalor »

Moim zdaniem to super pomysł ogólnie przebywanie w górach pozwala się człowiekowi zrelaksować. Jestem tam co roku. Sprzęt potrzebny mi w górach na stronie https://dobrenarty.pl/ zamawiam i każdemu z osobna jeszcze przed wyjazdem chcę przypomnieć i uczulić, że oprócz rozrywki na pierwszym miejscu zawsze powinno pozostać bezpieczeństwo!

u lisa myślenice
ODPOWIEDZ